Kenia to jedno z najchętniej odwiedzanych państw w Afryce. Ze względu na dużą liczbę turystów, infrastruktura tego pięknego kraju stale się rozwija, jest tam bardzo bezpiecznie. To co przyciąga odwiedzających to wyjątkowa przyroda, wiele atrakcji, aktywny wypoczynek i wspaniała pogoda. Dlaczego jeszcze warto zastanowić się nad wakacyjnym wyjazdem do Kenii?

Na pierwszym miejscu – safari

Nie ma nic bardziej wzruszającego niż podziwianie niesamowitych dzikich zwierząt w ich środowisku naturalnym. Kenia jest do tego miejscem idealnym. To tutaj organizowane są najwspanialsze wyjazdy na safari, podczas których podziwiać można majestatyczne lwy, urocze żyrafy, dostojne lamparty i sympatyczne zebry. To raj dla miłośników zwierząt i pasjonatów fotografii przyrody. Wycieczka Kenia safari pozwoli dostarczyć niezapomnianych przeżyć i wielu wspaniałych zdjęć. najpopularniejsze parki narodowe to Tsavo, Nairobi National Park i rezerwat żyraf, gdzie hoduje się te wspaniałe zwierzęta.

Warunki pogodowe

Jak każde afrykańskie państwo, Kenia jest bardzo ciepła, ale też nieco wilgotna. Jednak występują tam także pory deszczowe – na przełomie kwietnia i maja, oraz października i listopada. Średnia temperatura w ciągu roku to aż 28 stopni. Najlepszą porą na podróż jest czas od grudnia do marca – aura jest wtedy najbardziej znośna, a pobyt w afrykańskim państwie staje się czystą przyjemnością.

Kenijskie miasta

Oprócz safari i plażowania, warto udać się do dwóch najbardziej znanych miast Kenii – Nairobi (stolica) oraz turystycznej Mombasy. Są nowoczesne i nieco kontrastują z powszechnie panującym wizerunkiem państw afrykańskich. W miastach można odwiedzić wiele galerii, restauracji i malowniczych parków.

Ważne informacje przed podróżą

Wybierając się do Kenii należy pamiętać o tym, aby nie pić wody z kranu, nie fotografować budynków urzędowych ani flag narodowych. Nie wolno także palić tytoniu. Dobry zwyczajem i dowodem na wdzięczność jest dawanie napiwków za dobrze wykonaną pracę – w restauracjach, hotelach i na safari.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here