skoki spadochronowe

Oboje lubicie zastrzyk adrenaliny i chcesz zaplanować coś wyjątkowego z okazji rocznicy lub innego ważnego wydarzenia w waszym życiu? Zapoznaj się z naszymi propozycjami i sprawdź, jak przygotować się do wspólnych skoków spadochronowych, spływu kajakarskiego i morsowania – w ekscytujący i bezpieczny sposób.

Skoki spadochronowe – podniebna przygoda

Dla wszystkich, którzy nie boją się wysokości i kochają wiatr we włosach, idealną propozycją na pełną emocji randkę jest wspólny skok ze spadochronem. Nie potrzeba do niego żadnego szczególnego przygotowania, tylko odwagi i otwartości na nowe doświadczenia. Skoki spadochronowe to zresztą nie tylko emocje związane ze spadaniem, ale także gwarancja pięknych widoków z jedynej w swoim rodzaju perspektywy.

Naturalnie pierwszy skok spadochronowy w życiu odbywa się pod opieką doświadczonego instruktora. A jeśli jedna ze skaczących osób ma już doświadczenie, a druga trochę się boi, zawsze można skoczyć razem. Pamiętajmy, aby skorzystać z usług firmy profesjonalnie zajmującej się skokami spadochronowymi.

Spływ kajakarski – bliskość z naturą

Spływ kajakarski na odpowiednich odcinkach rzeki również może dostarczyć ekstremalnych przeżyć. Warto rozejrzeć się za udostępnionymi dla pasjonatów raftingu odcinkami rzek znajdującymi się w rezerwatach przyrody, co jest gwarancją nie tylko nieuregulowanego koryta rzeki, ale również pięknego otoczenia.

Specyficzne dla długich tras spływów kajakarskich jest to, że trudne i emocjonujące odcinki rzeki są poprzetykane odcinkami spokojniejszymi. Na taką wyprawę powinniśmy wyposażyć się nie tylko w kamizelkę ratunkową, ale także wodoodporny aparat. Trasę dla dwojga warto rozplanować w ten sposób, by kończyła się w miejscu, gdzie można biwakować. Spływ kajakarski, szczególnie na dłuższych trasach, wymaga przeszkolenia i umiejętności pływackich.

Morsowanie – tylko dla wytrwałych

Ciekawą atrakcją urozmaicającą romantyczne weekend może być także wspólne morsowanie, czyli wystawianie się na krótkotrwałe działanie bardzo niskich temperatur. Klasyczne morsowanie polega na zanurzeniu się i pływaniu w naturalnych zbiornikach wodnych w tych porach roku, kiedy większość osób zdecydowanie tego unika.

Uwaga – do morsowania trzeba być dobrze przygotowanym praktycznie i teoretycznie. Niezastosowanie się do zasad bezpieczeństwa grozi poważnymi konsekwencjami, takimi jak odmrożenia czy hipotermia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here