Turcja czy Egipt? Co wybrać?

Turcja i Egipt to wciąż najpopularniejsze, wakacyjne kierunki Polaków. Oferują one przepiękne plaże, czystą wodę i przede wszystkim wspaniałą, letnią atmosferę. Jednak pomimo wielu podobieństw, kraje te są w dużej mierze inne od siebie – zarówno pod kątem turystycznym, jak i klimatycznym. Czego możemy spodziewać się po obydwu krajach?

Turcja – o czym warto wiedzieć?

Turcja to kraj z nowoczesną i luksusową bazą noclegową. Dotyczy to również hoteli pięciogwiazdkowych, które zasługują na tak dużą liczbę gwiazdek swoim standardem i wyposażeniem. Ponadto oferty kurortów na tureckim wybrzeżu są bardzo zróżnicowane i dopasowane do wymagań turystów. Jeśli więc chcemy dobrze poznać ofertę turystyczną tego kraju, musimy odwiedzić go co najmniej kilka razy.

Turcja to przepiękne i słoneczne plaże. Nie brak tu czystego piasku i wody. Jeśli zależy nam na naprawdę pięknych plażach, warto szczególnie odwiedzić Side, Kusadasi, Didim, Belek i Antalyę.

Tureckie oferty turystyczne są prawdziwą gratką dla wszystkich wielbicieli wycieczek fakultatywnych. Możemy zwiedzać tu dosłownie wszystko – od Kapadocji, po południowe, historyczne wybrzeża Morza Śródziemnego.

Turcja to wspaniały klimat. Zwłaszcza dla tych, którzy kochają wyjazdy również poza sezonem. Piękna pogoda zaczyna się tu od kwietnia a kończy w październiku. Niestety gdy w Polsce panuje zima, Turcja nie jest zbyt dobrym celem wycieczek. Głównie ze względu na niskie temperatury, często nie przekraczające 10 stopni Celsjusza.

Dlaczego warto wybrać Egipt?

W Egipcie zawsze można znaleźć dobrą pogodę. Co ważne – Egipt sprawdza się szczególnie wtedy, gdy w Polsce panuje zima. Gdy u nas śnieg za oknem, w Egipcie możemy cieszyć się temperaturami pomiędzy 25 a 30 stopniami Celsjusza.

Egipt to prawdziwy raj dla wszystkich fanów sportów wodnych. Zwłaszcza tych, którzy uwielbiają kitesurfing i windsurfing. Ponadto dzięki krystalicznie czystej wodzie pokochają go wszyscy, którzy uwielbiają nurkowanie.

Niektóre kurorty w Egipcie nie są aż tak oblegane. Jeśli więc szukacie dobrego miejsca noclegowego i najlepiej z dala od tłumów – spokojnie wybierzcie się do Egiptu. Tylko tutaj drinki z palemką smakują najlepiej!

Egipt to prawdziwe multum atrakcji jeśli chodzi o ofertę noclegową i hotelową. Przykładowo Sharm el Sheikh i Hurgahada znajdują się w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Dlatego korzystając z usług tych hoteli, będziemy mieli blisko do wielkomiejskich atrakcji. Z kolei Marsa Alam znajduje się na uboczu. Wyjście stamtąd na zewnątrz (szczególnie w nocy) nie ma większego sensu. Dlatego hotel ten posiada znacznie bogatszą ofertę.

Krótkie podsumowanie

Gdzie warto się wybrać? Jeśli zależy nam na wyjeździe w okresie wiosna – jesień, to jak najbardziej polecamy Turcję (ze względu na klimat). Jeśli jednak taka wyjazdu jest dla nas mało istotna (bądź preferujemy zimę), koniecznie wybierzmy Egipt. Temperatura w Egipcie zawsze jest wysoka (dotyczy to również wody). Pamiętajmy też, że w obydwu krajach możemy liczyć na bogatą ofertę różnych atrakcji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here