Sztuczne ognie, fajerwerki, petardy – jakie efekty świetlne można dzięki nim uzyskać?

Petardy, rakiety, wyrzutnie, wulkany, zimne ognie, rzymskie ognie – opcji jest mnóstwo, okazji również. Pokaz fajerwerków możesz zorganizować na sylwestra lub podczas uroczystości weselnej. Za każdym razem wywołuje tyle samo emocji. Jak zorganizować widowisko z udziałem efektów pirotechnicznych, by było bezpieczne i spektakularne?

Pokaz petard, fajerwerków, czy sztucznych ogni dla wielu z nas jest świetnym sposobem na uświetnienie oraz uatrakcyjnienie różnych ważnych wydarzeń. Aby wystrzałowe show zachwyciło wszystkich uczestników imprezy, warto zainwestować w różnego rodzaju fajerwerki. Połączenie kilku opcji pozwoli Ci osiągnąć niebanalny efekt.

Petardy na każdą okazję

Na rynku znajdziesz tak ogromny wybór sztucznych ogni, że aż trudno się zdecydować na kilka konkretnych modeli. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje fajerwerków, które oferuje praktycznie każdy sklep z petardami. Dowiedz się, jakie są najbardziej efektowne i wybierz zestaw, dzięki któremu stworzysz niezapomniane widowisko dla swoich bliskich.

Rzymskie ognie

Rzymskie ognie dają naprawdę ciekawe efekty zarówno wizualne, jak i dźwiękowe. Wśród nich są m.in. kolorowe kulki, ogony, gwiazdki, strzały, a także odgłosy gwizdania. Mają one od 5 do nawet 55 wystrzałów z jednej tuby, a wielkość efektu pirotechnicznego osiąga od 7 do 30mm.

fajerwerki

Zimne ognie

Zimne ognie znalazły się w tym zestawieniu nie bez powodu. To zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj petard ze względu na spektakularne efekty. Najchętniej kupujemy je na sylwestra, ale równie często korzysta się z nich podczas wielu innych świąt i uroczystości, np. urodzin, czy wesel. Zimne ognie zwykle emitują efekt srebrnych iskier, a ich wysokość może osiągać od 10 cm do nawet 70 cm.

Wulkany

Wulkany najczęściej emitują efekt w postaci kolorowych snopów iskier lub płomieni. Najczęściej występują w formie stożków lub walców (podobnie jak fontanny). Ze względu na konstrukcję wulkany uznaje się za jeden z najbezpieczniejszych rodzajów fajerwerków – zarówno w postaci stożkowej, jak i walcowej są bardzo stabilne. Wulkany występują w wielu różnych rodzajach i różnią się: kształtem, wielkością, czasem trwania oraz rodzajem efektu.

Wyrzutnie

Wyrzutnie fajerwerków dostępne są z efektami pirotechnicznymi pionowymi, panoramicznymi, przejściowymi (fajerwerki wybuchają pionowo oraz panoramicznie), a także z efektami ruchomymi. Baterie fajerwerków różnią się intensywnością wystrzałów, czasem trwania wystrzałów oraz odstępem pomiędzy jednym a kolejnym wystrzałem. W sklepach z petardami znajdziesz wyrzutnie kątowe, wyrzutnie wielostrzałowe i wiele innych.

Rakiety

Najpopularniejsze rakiety to te z różnorodnymi efektami pirotechnicznymi, takimi jak kolorowe gwiazdy, efekt cracklingu, różnokolorowe palmy, peonie czy efekt gwizdu z końcowym wybuchem. W sklepach znajdziesz zarówno te malutkie rakietki o niewielkim kalibrze i efekcie pirotechnicznym, ale również ogromne rakiety, które unoszą się nawet na kilkadziesiąt metrów i dają niezwykły efekt wybuchającej mieszanki fajerwerków.

Petardy

Najchętniej kupowane petardy to te, które dają efekt wielostrzałowy, hukowo-błyskowy, hukowy, gwiżdżący, wzlatujący oraz emitujący dźwięk. Odpalane są za pomocą lontu, dzięki czemu możesz oddalić się spokojnie na bezpieczną odległość.

Gdzie kupić najlepsze petardy?

Te i wiele innych rodzajów petard znajdziesz w sklepie internetowym https://hurtownia-fajerwerki.pl/. Firma od lat w sposób profesjonalny zajmuje się pirotechniką i oferuje wyroby wyłącznie renomowanych polskich oraz europejskich producentów i importerów. Asortyment sklepu cały czas się powiększa, oferując ciekawe rozwiązania na każdą okazję. Zajrzyj i sprawdź już dziś.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here