Architekci wnętrz, czym się kierować przy wyborze?

Wybór projektanta wnętrz do przebudowy całego domu lub jego części jest trudnym zadaniem. Jako klient i beneficjent chcesz, aby wszystko było perfekcyjne. W końcu będziesz musiał długo żyć z wynikami, więc nie ma miejsca na błędy. Biorąc to pod uwagę, od Ciebie zależy znalezienie właściwej osoby lub firmy do wykonania tej pracy, a w tym celu należy wykonać serię kroków.

Krok pierwszy: określ swój styl

Zanim rozpoczniesz rozmowy z projektantami wnętrz, musisz wiedzieć, jaki jest Twój styl. Poświęć trochę czasu na sprawdzenie stron internetowych, które mogą Ci pomóc, na wypadek gdybyś był niezdecydowany w kwestii szczegółów. Ważne jest, aby znać swój osobisty styl, abyś mógł zatrudnić odpowiednią osobę do tej pracy. Wielu projektantów ma swój charakterystyczny styl, chociaż naprawdę dobrzy powinni być w stanie dostosować się do każdych preferencji.

Krok drugi: spójrz w portfolio

 Załóżmy, że wiesz, czego szukasz i udało Ci się zidentyfikować kilku projektantów pasujących do Twojego stylu. Spróbuj dowiedzieć się o nich więcej i przyjrzyj się ich portfolio. Zobacz, co stworzyli i spróbuj sobie wyobrazić, jak się żyje w tych przestrzeniach.

 Krok trzeci: ustal budżet

 Bardzo ważne jest, aby znać swój budżet przed rozpoczęciem przebudowy. Niektórzy projektanci pobierają stałą opłatę za swoje usługi, inni pobierają stawkę godzinową. Może to również być czynnikiem, który pomoże Ci wybrać między kilkoma kandydatami i zawęzić wybory.

 Krok czwarty: spotkaj się z projektantami

Gdy ograniczysz swoje wybory do kilku nazwisk, pora spotkać się twarzą w twarz. Większość projektantów nie pobiera opłat za wstępne spotkanie, ale dobrze byłoby zapytać o to przez telefon na wszelki wypadek.

Krok piąty: zadawaj wiele pytań

 Podczas spotkania uzyskaj jak najwięcej informacji na temat  referencji, doświadczenia, kwalifikacji, usług, kosztów, czasu trwania projektu i wszystkiego innego co przyjdzie Ci do głowy. Pomyśl o szczegółach i zapisz wszystko na kartce, abyś niczego nie zapomniał.

Krok szósty: miej otwarty umysł

Bardzo rzadko zdarza się idealne dopasownie. Nawet jeśli Twoje style są prawie takie same, możecie się nie zgadzać, jeśli chodzi o pewne szczegóły. Zachowaj otwarty umysł i nie lekceważ sugestii projektanta, nie dając mu szansy. Ale upewnij się, że on  nie próbuje zmusić Cię do przestrzegania tych sugestii tylko dlatego, że jest to prostsze i wygodniejsze dla niego.

Krok siódmy: porównaj notatki

 Po spotkaniu ze wszystkimi projektantami na liście porównaj notatki. Porównaj koszty, które Ci dali, i zrób listę plusów i minusów. Pamiętaj, że wybór tańszej opcji nie zawsze jest najlepszym wyborem.

 Krok ósmy: podpisz umowę

Kiedy już zdecydujesz, z kim chcesz pracować, zadzwoń i poinformuj projektanta o Twoim wyborze. Zanim wykonasz jakąkolwiek pracę i zanim coś zapłacisz, upewnij się, że podpisujesz umowę. Powinna określać obowiązki, harmonogram, limity budżetowe i wszystkie ważne aspekty.

Krok dziewiąty: zrób plan

 Teraz, gdy jesteś częścią zespołu, możesz przygotować plan. Od czego zaczniesz? Jeśli konieczne jest przeprojektowanie kilku pomieszczeń, musisz być praktyczny. Jakie są materiały, które musisz kupić w pierwszej kolejności? Wybierz je z pomocą projektanta. Jakie elementy chciałbyś zatrzymać? Może masz stare krzesło lub stół, który chcesz uwzględnić w projekcie. Plus kilka innych szczegółów.

Krok 10: dostosuj się

W zależności od istniejącego harmonogramu pracy i planu, który wybrałeś wraz ze swoim projektantem, będziesz musiał dostosować styl życia i harmonogram, na wypadek, gdybyś musiał być w domu przy wykonywaniu pewnych prac itp.

Artykuł napisany po konsukltacjach z https://perfectspace.pl/pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here