Jakie style oferują szkoły tańca w Krakowie

Kraków jest miastem rozbudowanym nie tylko pod kątem architektury, ale też kultury i tradycji. To w końcu czwarte, co do powierzchni miasto kraju, którego ludność sięga obecnie blisko 800 tysięcy osób. Jedną z najpopularniejszych aktywności w tym miejscu jest taniec – to sposób wyrażania swoich emocji za pomocą ruchu, w towarzystwie dobrej muzyki.

Zarówno w centrum, jak i na obrzeżach drugiej Stolicy Polski da się znaleźć masę szkół oferujących zajęcia taneczne. Wybór placówki z dobrymi opiniami, bez obaw o lokalizację nie jest więc żadnym problemem. Tego nie można powiedzieć o stylu, którego kursant ma w planach w przyszłości się uczyć. Nie każdy z początku jest w stanie stwierdzić, jaka technika będzie dla niego tą najlepszą. W poniższym wpisie skupimy się więc na stylach tańca, których instruktorzy najczęściej uczą w krakowskich szkołach. Zapraszamy!

Taniec klasyczny – dla kogo okaże się najlepszy?

Taniec klasyczny można potocznie opisać jako balet. Fachowo nazw tych nie używamy jednak naprzemiennie – z baletem mamy do czynienia najczęściej podczas spektaklu na scenie, a forma tańca klasycznego jest po prostu techniką stosowaną przez osoby w danym kręgu. To styl, który na przestrzeni lat nie rozwinął się niemalże wcale. Jest to jednak celowy zabieg, mający zapewnić jego trwałą wyjątkowość i niezmienność. Taniec klasyczny ma charakter bardzo poważny i teatralny. Na jego kursy przychodzą najczęściej osoby bardzo zainspirowane aktorstwem i sztuką z dalekiej przeszłości.

szkoła tańca w Krakowie

Taniec towarzyski – charakterystyka i rodzaje

Zajęcia z tańca towarzyskiego prowadzi niemal każda szkoła tańca w Krakowie. To swego rodzaju połączenie sztuki salonowej z ludową. Ma charakter parowy, przez co nauki potrzebna jest obecność drugiej osoby. W zależności od regionu, poszczególne style mogą różnić się muzyką, strojem oraz, co najważniejsze – krokami.

Taniec towarzyski dzieli się z reguły na standardowy i latynoamerykański. Do pierwszej grupy zaliczymy przede wszystkim tango, walc angielski, wiedeński i foxtrot. Tańce latynoamerykańskie to już natomiast cha-cha, rumba oraz samba. W wielu krakowskich szkołach tanecznych da się znaleźć szeroką ofertę dotyczącą każdego z tych stylów.

Taniec nowoczesny – dlaczego uczy się go tak wiele osób?

Coraz większa liczba osób jest zainteresowana nauką któregoś z tańców współczesnych. Powód tego jest niezwykle prosty – to taniec indywidualny. Oczywiście, wybrane choreografie ćwiczymy w grupach, jednak do ogólnej nauki nie potrzeba nam żadnego partnera czy partnerki. Co ciekawsze, to grupa wywodząca się od baletu, jednak znacznie szybciej rozwojowa i nastawiona na współczesne trendy. Z najczęściej uczonych w szkołach tańców nowoczesnych możemy wyróżnić hip-hop, dancehall i funk. Nauka każdego z nich pozwala spalić masę zbędnych kalorii i wypracować sobie dużo lepszą kondycję. To znakomita forma na aktywne spędzanie wolnego czasu. Już teraz zachęcamy do zapisania się na dowolny kurs tańca w krakowskich szkołach i regularne uczęszczanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here