Rejs na statku

Jeszcze kilka lat temu tak zwane rejsy wycieczkowe wydawały się nieosiągalne dla polskiego turysty. Przede wszystkim uważano, że jest to produkt luksusowy, na który stać wyłącznie turystów zagranicznych. Czy jest tak naprawdę również i dziś? Sprawdźmy…

Dlaczego warto wybrać się w rejs?

Rejsy wycieczkowe pozwalają na zwiedzenie kilku krajów jednocześnie. Po prostu pakujemy się w statek i płyniemy przed siebie. Co więcej, podczas podróży mamy na wyciągnięcie ręki mnóstwo udogodnień i atrakcji. Wszak mamy do czynienia z prawdziwymi, pływającymi hotelami.

Rejsy wycieczkowe to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek. Baseny, korty tenisowe a także boiska do sportów drużynowych to tylko niewielki wycinek wszystkich atrakcji sportowych, jakie można znaleźć na statku. Pamiętajmy tez o tym, że praktycznie na każdej takiej jednostce pływającej znajdują się animatorzy, którzy potrafią zadbać o naszą aktywność sportową.

Duży statek to również mnóstwo ciekawych punktów gastronomicznych. Chodzi przede wszystkim o restauracje i kawiarnie (nawet te z wyższej półki cenowej). Wśród nich królują oczywiście dyskoteki i kluby nocne, w których możemy bawić się do białego rana i to przy zróżnicowanej muzyce.

Rejsy wycieczkowe to również prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy kochają dobrą kuchnię. Na statku można zjeść praktycznie wszystko. Normą są posiłki dostosowane do kuchni kilku krajów jednocześnie. Często też okrętowa kuchnia serwuje posiłki, charakterystyczne dla kraju, w którym statek właśnie przebywa.

Jak to wygląda z kabinami?

Nowoczesny statek pasażerski oferuje z reguły trzy rodzaje kabin. Pierwsza z nich to kabina w pełni zabudowana – bez okien. Jest to oferta najtańsza, lecz również – najbardziej ekonomiczna. Zwłaszcza dla tych, którzy uważają, że za oknem nie ma co oglądać.

Na statku można też wynająć kabinę z oknem, bądź też z balkonem. Warto jednak dodać, że wersja z balkonem jest popularna dopiero od niedawna. Z reguły też, takie kabiny są znacznie przestronniejsze i wygodniejsze. A co ważne – oferują niesamowite widoki. Jeśli więc będziemy mieć choć trochę szczęścia, będziemy mogli podziwiać za każdym razem przepiękne zachody słońca.

Najbardziej luksusową odmianą kabiny, jaką możemy znaleźć tylko na dużych i luksusowych statkach, są apartamenty i suity. Oferują one najwyższy standard i najczęściej udostępniają panoramiczny widok na ocean (z wbudowanym balkonem).

Warto dodać, że wszystkie kabiny na statkach posiadają własne WC i prysznice.

Rejs od strony praktycznej

Rejsy wycieczkowe z reguły są organizowane w ten sposób, by daną trasę przepłynąć w nocy. W ciągu dnia statek będzie znajdował się w kolejnym porcie, z możliwością wyjścia pasażerów na zewnątrz.

Największą popularnością cieszą się rejsy po Morzu Śródziemnym. Możemy też pływać po Karaibach (głównie w okresie zimowym), bądź też po Europie Północnej. Swoistą nowością są rejsy po największych rzekach świata. Jednak w tym przypadku raczej trudno będzie o duże i luksusowe jednostki…

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here