Jaką lokówkę kupić do 200 zł

Kobiety, których aspiracją jest dbanie o atrakcyjność swojego wyglądu, niezwykle dużo czasu muszą poświęcać swoim włosom. Ich odpowiednie modulowanie, prostowanie czy falowanie, w zależności od sytuacji i potrzeby, może wiele dodać urodzie kobiecej. Niegdyś, każda chęć poprawy modulacji swojej fryzury, musiała kończyć się wizytą w profesjonalnym salonie fryzjerskim. W dzisiejszych czasach, cudów można dokonać we własnej łazience, nie marnując zbyt wiele czasu. Kręcenie włosów możliwe jest przy pomocy przedmiotu już za niecałe 200 zł, sprawdźmy, która lokówka do 200 zł zda egzamin.

Czego możesz oczekiwać po lokówce do 200 zł?

200 zł to w pełni wystarczający budżet, by nabyć dobrą i funkcjonalną lokówkę. Na rynku istnieje wiele produktów w przedziale cenowym nie przekraczającym 100 zł i dobre szukanie wśród takich produktów, może zakończyć się nabyciem solidnego produktu, przedstawiciela mocnej klasy średniej, którego efekt pracy będzie zbliżony, do efektu końcowego uzyskiwanego przez naprawdę dobrą lokówkę. Lokówka do 200 zł, powinna w pełni odpowiadać wszystkim stawianym wymaganiom, oferować krótki czas pracy i zadowalający efekt. Na pewno, nie będzie to produkt, z jakich korzystają fryzjerki w profesjonalnych salonach o dobrej renomie, ale na warunki domowe, zapewni wystarczającą jakość.

Jak wybrać odpowiednią lokówkę?

Główną zasadą wyboru lokówki jest kupowanie produktu znanego producenta, którego marka kojarzy się z niezawodność i wysoką sprawnością. Tego typu produkty, zazwyczaj są bardziej trwałe i cechuje je dłuższa żywotność. Co ważne, posiadają gwarancję producenta, która może okazać się niezwykle korzystna w przypadku konieczności dokonania naprawy.

Końcówka lokówki

Jednym z najważniejszych aspektów, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej lokówki, jest materiał z jakiego wykonana jest końcówka. Najbardziej korzystne końcówki wykonane są z teflonu. Cechuje je zdolność do szybkiego nagrzewania, co znacznie skraca czas pracy, ale przede wszystkim przyciągają wykazywaniem bezpiecznego wpływu na powłokę włosa i dzięki temu nie niszczą jego struktury. Produkty wyposażone jednak w, tego typu końcówki, są zazwyczaj drogie i znacznie przekraczają założone budżet 200 zł. Niemniej jednak, istnieje szansa znalezienia takiego produktu.

Co jeśli nie teflon?

Istnieją jeszcze dwa rodzaje montowanych końcówek do lokówek. Większość tanich przedmiotów posiada metalowe końcówki, które są zarówno niebezpieczne dla włosów, jak również długo się rozgrzewają, zwiększając czas pracy nad lokowaniem włosów. Jednak wśród lokówek do 200 zł, znajdziemy wiele produktów wyposażonych w końcówkę ceramiczną. Jest to dobre tworzywo, stanowiące punkt pośredni między świetnym teflonem, a słabym metalem. O wiele szybciej nagrzewają się, niż lokówki metalowe, a dzięki równomiernemu rozgrzewaniu włosów, nie niszczą ich struktury. Łączą w sobie zatem dość szybkie tempo pracy, z bezpieczeństwem dla włosów. Wybieraj lokówki właśnie z taką końcówką.

Funkcje i możliwości lokówek

Kolejnym czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest regulator temperatury, którego nie znajdziemy w większości najtańszych produktów, ale niemal każda lokówka do 200 zł będzie go posiadać. Dzięki niemu, można zwiększać lub zmniejszać wysokość temperatury pracy lokówki. Pamiętajmy, że każdy włos przy lokowaniu wymaga innych warunków. Włosy zniszczone i słabe, zadowolą się niższą temperaturą, włosy zdrowe i grube, mogą potrzebować rozgrzania lokówki nawet do 200 stopni Celsjusza. Brak regulatora temperatury, pozbawi nas możliwości dostosowania sprzętu do optymalnego trybu pracy.

Dodatkowe wyposażenie

Dysponując budżetem 200 zł, możemy sobie pozwolić na bardziej rozbudowane zestawy. Wybierzmy model, który w zestawie będzie miał zamienne nasadki. Różnią się one między sobą przede wszystkim grubością, co znacząco wpływa na rodzaj tworzonych loków. Im końcówka będzie cieńsza i mniejsza, tym bardziej zakręcone loki możemy osiągnąć.

Moc lokówki

Tańsze produkty dysponują ograniczonym zakresem mocy, zazwyczaj w okolicach kilkudziesięciu WAT. Lokówki do 200 zł potrafią dysponować mocą aż 150 WAT. Pozwala to na szybkie rozgrzanie lokówki i w efekcie znaczne skrócenie jej czasu pracy. Przy dużej mocy lokówki, czas właściwego rozgrzania może wynosić nawet kilkanaście sekund. Dla porównania, warto dodać, że czas rozgrzania lokówki do 100 zł, wynosić może kilka minut.

Suszyć i lokować?

200 zł to budżet, który może pozwolić na zakup urządzenia łączącego w sobie dwie funkcje, zarówno suszenia włosa, jak i jego lokowania. Cena takich produktów jest niewiele droższa niż samodzielnych lokówek i w przedziale cenowym do 200 zł, spokojnie pozwala wybrać przyzwoity produkt. Stwarzają one możliwość znacznego obniżenia czasu pracy przy modelowaniu loków. Urządzenie to, potrafi bowiem lokować włos i jednocześnie poddawać go procesowi suszenia. W przeciwieństwie do samodzielnej lokówki, która może pracować jedynie na włosach dobrze wysuszonych. Lokowanie włosów, zaraz po ich umyciu, jest w przypadku samodzielnej lokówki niemożliwe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here