Zima to okres, który bardziej kojarzy nam się z jazdą na sankach, wyjściem na lodowisko czy wyjazdem na narty, a nie z pływaniem na desce. Myli się jednak ten, kto myśli, że windsurfing można uprawiać tylko wiosną i latem.

Oczywiście, jeśli myślimy o windsurfingu w Polsce to tak – tu warunki klimatyczne dość mocno ograniczają możliwości uprawiania tej dyscypliny przez okrągły rok. Natomiast 5 miesięcy sezonu – czyli od początku maja do września to wcale nie tak mało, żeby nacieszyć się windsurfingiem.

Ale oczywiście nie brakuje u nas zapaleńców, którym to nie wystarcza. Kilkumiesięczne oczekiwanie na rozpoczęcie kolejnego sezonu jest dla nich nie do zniesienia. Być może brzmi to dziwnie, ale każdy kto choć raz pływał na desce i poczuł tę adrenalinę i te niesamowite emocje zrozumie, że ten sport uzależnia.

Na szczęście windsurfing można uprawiać również zimą. Szkoły windsurfingowe w Polsce organizują wyjazdy do zagranicznych baz, w których na desce można pływać przez cały rok. Oferta obejmuje obóz windsurfingowy – z podziałem na grupy wiekowe, na stopnie zaawansowania. Każdy może wybrać dogodny dla siebie termin oraz miejsce. A tu możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Najczęściej szkoły windsurfingu wybierają najlepsze i sprawdzone bazy. Wśród nich znajdują się Wyspy Kanaryjskie, z najpopularniejszą Fuerteventurą, ale również Lanzarote czy tureckie Alacati. Sporym zainteresowaniem cieszą się również dwa greckie ośrodki – Vassiliki na Lefkadzie i Rodos, które mają naprawdę idealne warunki do pływania na desce. Jej miłośnicy chętnie wybierają również Egipt – z ośrodkami w Dahab i Soma Bay. Z jeszcze bardziej egzotycznych kierunków są Wyspy Zielonego Przylądka czy Mauritius. To tylko niektóre, najpopularniejsze destynacje – bo jest ich oczywiście znacznie więcej.

Najlepiej zorientować się, jakie kierunki oferują poszczególne szkoły. Obóz windsurfingowy zimą to naprawdę fajny pomysł – zwłaszcza jeśli ktoś marzy o zmianie klimatu i chce w ciekawy sposób spędzić ferie zimowe i wygrzać się trochę wtedy, gdy u nas o cieple i o wysokiej temperaturze możemy tylko pomarzyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here