First Minute czy Last Minute

Przed każdymi wakacjami mamy ten sam problem. Zastanawiamy się, czy rezerwować nasz letni wyjazd znacznie wcześniej w ofercie przedsprzedaży, czy może zdecydować się na Last Minute. Okazuje się, że zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. Pytanie tylko, jaką konkretnie ofertę chcemy wybrać.

Last Minute nie takie jak kiedyś…

Oferty Last Minute już nie są takie jak kiedyś. Przyznają to zarówno klienci biur podróży, jak i same biura. Nie ma co ukrywać – jest to skutek zmiany polityki sprzedażowej wspomnianych biur. Jeszcze jakiś czas temu nikogo nie dziwił wyjazd za pół ceny „w sezonie”. i choć takie oferty były korzystne dla Klientów, to jednak często prowadziły do… upadku biur podróży.

Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Oferty Last Minute nie są już tak korzystne jak kiedyś. Dlaczego? Jako przykład weźmy przelot samolotem. Za czasów „złotych ofert” Last Minute, biura podróży czarterowały całe samoloty. Dziś czarteruje się wyłącznie miejsca w samolotach. W ten sposób biura podróży oszczędzają i nie są zmuszone sprzedawać wycieczek za bezcen.

Oferty First Minute – korzyść dla obydwu stron

W opozycji do klasycznego Last Minute, pojawiają się oferty First Minute, czyli oferty przedsprzedaży. i co ciekawe – prezentują się one naprawdę ciekawie. W przypadku wojaży autokarowych, już w sierpniu możemy znaleźć pierwsze oferty przedsprzedażowe. W niektórych przypadkach zniżki sięgają tu aż 40 procent. Z kolei oferty wylotów pojawiają się już we wrześniu i to w podobnej ofercie cenowej.

Wiązanie się długoterminową umową z Klientem jest korzystne również dla samych biur podróży. Dzięki ofertom przedsprzedaży, mogą one w długim terminie oszacować opłacalność poszczególnych kierunków i w dużej mierze – zaplanować swoje przychody. Dlatego ciekawe oferty w przedsprzedaży możemy kupować nawet do marca, zależnie od terminu wyjazdu.

Wakacje zimą w przedsprzedaży

A co, jeśli preferujemy zimowe wypady na drugi koniec świata? Wtedy najlepiej rezerwować terminy już w kwietniu bądź maju. To właśnie wtedy pojawiają się na rynku najciekawsze oferty przedsprzedaży i to właśnie wtedy możemy liczyć na największe zniżki.

Co znajdziemy w takiej przedsprzedażowej ofercie? Oczywiście wszystkie egzotyczne kraje, których nie wybralibyśmy w okresie letnim. Chodzi tu przede wszystkim o Tajlandię, Dominikanę, Kenię a nawet – Wyspy Zielonego Przylądka.

Nie oznacza to jednak, że w przedsprzedaży znajdziemy oferty związane wyłącznie z ciepłymi krajami. W maju i czerwcu możemy rezerwować wypady na narty, święta a nawet na Sylwestra. I to wszystko w promocyjnej cenie.

Krótkie podsumowanie

Co zatem wybrać? Nie ma co ukrywać – znacznie lepiej prezentują się oferty w przedsprzedaży. Nie dość, że są w znacznie niższych cenach, to jeszcze umożliwiają skorzystanie z wielu rabatów (na przykład dla dzieci). Okres „złotego Last Minute” już się kończył. I nic nie wskazuje na to, by czasy te miały powrócić. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę obecną sytuację biur podróży i ich płynność finansową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here