Witamina A

Bardzo wiele kobiet marzy o posiadaniu eliksiru młodości. Promienna cera, jak również brak zmarszczek to marzenie wielu kobiet. Warto pamiętać, iż taki eliksir młodości jest dostępny. Brzmi nieprawdopodobnie, jednak należy mieć świadomość, iż jest nim witamina A. Tego typu witamina posiada bardzo wiele cennych właściwości. Zatem co możemy do nich zaliczyć?

Z pewnością każdy z nas kojarzy witaminę A jako beta- karoten. To właśnie dzięki zawartości tej witaminy w naszym organizmie możemy stworzyć na naszej skórze bezpieczny filtr dla słońca. Tym samym nasza skóra nie będzie poparzona, a jedynie delikatnie muśnięta promieniami słonecznymi, dzięki temu zyskamy bardzo atrakcyjną, delikatną opaleniznę. Jednak warto pamiętać, iż witamina A nie tylko powinna być kojarzona z opalaniem się. Zatem jakie jeszcze posiada właściwości?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, iż witamina A przeciwdziała wysychaniu, jak również rogowaceniu się naszego nabłonka. Również niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jednak tego typu witamina także ma bardzo korzystny wpływ na nasze serce, a także dzięki niej możemy zwiększyć odporność naszego organizmu. Nie możemy zapominać również o tym, iż dzięki witaminie A możemy zniwelować działanie szkodliwych wolnych rodników. Powinniśmy także pamiętać o tym, iż tego typu witamina sprzyja obniżeniu cholesterolu w naszej krwi, jak również ma bardzo pozytywny wpływ na wzrost naszych włosów oraz kości. Powinniśmy także pamiętać, że to właśnie dzięki niej możliwe jest zablokowanie rakotwórczego związku nazywanego benzopirenem, który wytwarza się w dymie tytoniowym. Witamina A zamienia go na związki przyjazne dla człowieka.

Warto pamiętać, iż w bardzo łatwy sposób możemy ocenić, że mamy niedobory witaminy A. Przede wszystkim jeżeli w naszym organizmie będzie znajdowała się jej zbyt mała ilość, nasza skóra będzie szorstka oraz pojawią się na niej wypryski. Również nie będziemy mieć większego apetytu, a także nasze paznokcie oraz włosy staną się suche i łamliwe. Także może pojawić się suchość oczu oraz uczucie pieczenia pod powiekami. Nie możemy zapominać również o tym, iż przedawkowanie tej witaminy jest szkodliwe dla naszego organizmu. W szczególności może to objawiać się zażółceniem koloru skóry, jak również nudnościami oraz wymiotami.

Obecnie w bardzo wielu produktach kosmetycznych możemy znaleźć witaminę A jako jeden ze składników. Jak pokazują ostatnie badania naukowe, dzięki stosowaniu kremu z retinolem możemy bardzo szybko wygładzić zmarszczki na twarzy. Z tego powodu ta witamina została nazwana eliksirem młodości, który jest coraz chętniej wykorzystywany przez wiele kobiet.

Witamina A w ostatnim czasie stała się bardzo popularnym składnikiem wielu kremów w kosmetyce. Dzięki niej możemy zredukować przebarwienia powstałe na naszej skórze, jednak tylko w przypadku, gdy zdecydujemy się na systematyczne stosowanie wspomnianych kosmetyków. Dobrym rozwiązaniem jest również maść z witaminą A, na której stosowanie także decyduje się coraz więcej kobiet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here