Zdrowe przekąski

Z pewnością każdy z nas miał kiedyś nieodpartą potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego. Najczęściej dopada nas ona po sytym posiłku albo podczas wieczornego siedzenia przed telewizorem. Większość popularnych przekąsek nie dba jednak o nasze zdrowie. Jak zatem znaleźć zdrowe przekąski, które nie wywołają wyrzutów sumienia?

Bez oleju palmowego i szkodliwych substancji

Przede wszystkim należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie są zdrowe przekąski. To produkty, które nie zawierają szkodliwych dla naszego zdrowia składników. Może być to jedzenie w pewnym stopniu przetworzone i poddane określonej obróbce. Nie trzeba od razu stawiać na ekologiczne owoce i warzywa. Banany, jabłka, kiwi albo pomarańcze są pyszne, ale nie ma to jak czekoladowy kawałek rozkoszy. Kluczem do sukcesu jest jednak to, aby te produkty nie zawierały śmiertelnie groźnych dla naszego zdrowia substancji. Należy się wystrzegać w szczególności oleju palmowego, a także wszelkich konserwantów, barwników i polepszaczy smaku. One nie mają nic wspólnego ze zdrową żywnością. Zdrowe przekąski nie powinny ich zatem zawierać.

Warto przeczytać skład produktu

Zdrowe przekąski rozpoznasz zatem po ich składzie. Warto czytać etykiety poszczególnych produktów, aby dowiedzieć się, co w sobie kryją. Niektóre szkodliwe składniki chowają się pod tajemniczymi, chemicznymi określeniami i numerami. Na przykład numerami E100-E199 oznaczone są barwniki, takie jak ryboflawina albo kurkumina. Z kolei pod numerami E200-E299 kryją się konserwanty, w tym benzoesan sodu albo sorbinian potasu. Do sklepu należy się zatem wybrać z telefonem komórkowym z dostępem do internetu, aby zweryfikować każdą, podejrzanie brzmiącą nazwę. Na początku czytanie etykiet może zabrać trochę czasu. Z czasem jednak nabierzemy wprawy i będziemy wiedzieli, które składniki produktu są szkodliwe. Wtedy zakupy staną się szybkie i przyjemne, a zdrowe przekąski znajdziesz w mgnieniu oka.

Kupuj tylko w zaufanych sklepach

Jeżeli nie przepadasz za czytaniem etykiet, możesz też po prostu stawiać na zaufane i sprawdzone sklepy ze zdrową żywnością oraz konkretne marki produktów. W marketach spotkasz bowiem absolutnie wszystko – dobre, wysokiej jakości produkty i sztuczną, niezdrową żywność, która tylko zaśmieca nasz organizm. Kupując w sklepach ze zdrową żywnością masz natomiast pewność, że otrzymasz wyłącznie zdrowe przekąski.  Jeżeli zatem napadnie Cię ochota na coś słodkiego, nie musisz rezygnować z przyjemności. Ciasteczka, masła orzechowe, batoniki, smoothie i inne, czekoladowe przysmaki mogą być naprawdę zdrowe i pełne witamin. Polecamy przede wszystkim sklep Foodsbyann.com.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here