psycholog online

Problemy natury psychicznej coraz częściej są diagnozowane wśród społeczeństwa. Korzystanie z porad psychologicznych często budzi wstyd i niechęć. Zgłaszając się do psychologa, często zastanawiamy się nad tym, co pomyślą o nas inni. Jednak zwracanie się o pomoc do psychoterapeuty nie powinno budzić takich kontrowersji, ponieważ kierowanie się na terapie jest oznaką dojrzałości i chęci pokonania swoich problemów tak samo, jak w przypadku zgłoszenia się do ortopedy po urazie ręki czy nogi. Wiele osób nie decyduje się na sesje u psychologa, gdyż nie mają na to czasu, czują się niezręcznie w kontaktach interpersonalnych, bądź tak jak wcześniej wspomniano, odczuwają wstyd społeczny. Więc może powinniśmy znaleźć alternatywę dla tradycyjnej terapii? Dlaczego by nie spróbować terapii online?

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia to metoda leczenia problemów natury psychicznej za pomocą wyuczonych oddziaływań psychologicznych. Terapia opiera się na rozmowie z terapeutą, najczęściej psychoterapeutą. Terapeuta to osoba, która posiada odpowiednie kwalifikacje i narzędzia do prowadzenia sesji z potrzebującymi pomocy. Psychoterapia powinna opierać się na zaufaniu i zrozumieniu drugiego człowieka oraz niesieniu profesjonalnej pomocy osobom, które nie potrafią poradzić sobie z obecną sytuacją życiową.

Internetowy psycholog

Stało się rzeczą jasną, iż internet w obecnych czasach ma potężną siłę działania. Gdy jesteśmy chorzy, nie rzadko sprawdzamy objawy w sieci, szukamy metod na zwalczanie dolegliwości. W sytuacji problemów natury psychicznej również istnieją takie rozwiązania. Wraz z rozwojem wszechobecnego internetu specjaliści są zobowiązani do poszerzania swojej działalności nie tylko w stacjonarnym gabinecie, a również w sieci. Internet jest przepełniony możliwościami leczenia online. Psychoterapeuta, który prowadzi sesje online, zazwyczaj zajmuje się także terapią stacjonarną. Psycholog online posiada odpowiednie wykształcenie, potrzebną wiedzę i doświadczenie. Według badań psychoterapia prowadzona online przynosi takie same efekty jak psychoterapia tradycyjna.

Dla kogo jest przeznaczona terapia online?

Tak naprawdę nie ma wybranych osób, dla których jest przeznaczona internetowa terapia. Możliwość leczenia online jest dla każdego, kto potrzebuje profesjonalnej pomocy psychoterapeuty. Możemy wyróżnić pewne grupy osób, którym terapia online zdecydowanie ułatwiłaby życie.

  • Osoby, które nie mają czasu na tradycyjną formę terapii ze względu na natłok codziennych obowiązków.
  • Osoby, które mieszkają w dalekiej odległości od poradni psychologicznej.
  • Osoby, które czują się niekomfortowo w kontaktach interpersonalnych, są wstydliwe i niepewne siebie.
  • Osoby, które przede wszystkim cenią sobie zacisze własnego domu i w tym miejscu czują się bezpiecznie.
  • Osoby, które potrzebują pomocy psychologa, ale w jakichś innych powodów nie chcą zgłosić się do terapeuty w gabinecie stacjonarnym.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here