Jak dbać o higienę w kociej kuwecie

Koty to niezwykle wdzięczne i kochane zwierzęta. Jako Właściciel – Przyjaciel z pewnością zależy Ci na szczęściu Twojego kota. Koniecznie przeczytaj najważniejsze informacje na temat tego, jak dbać o higienę w kociej kuwecie.

  1. Jaki żwirek dla kota wybrać?
  2. Jak stosować neutralizator zapachów?
  3. Wycieraczki nie tylko dla człowieka

Jaki żwirek dla kota wybrać?

Odpowiednia kuweta dla kota to nie wszystko, gdy jest dla Ciebie ważne jak dbać o higienę w kociej kuwecie. W kociej kuwecie niezbędny jest żwirek dla kota, który sprawi, że Twój ukochany zwierzak będzie się czuł pewnie i komfortowo. Można wyróżnić właściwie cztery typy żwirków: betonitowy, drewniany, silikonowy oraz tofu. Dobry żwirek betonitowy wykonany jest ze 100% naturalnej skały, dzięki czemu cechuje się właściwościami silnie zbrylającymi. Z kolei żwirek drewniany to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie biodegradowalne właściwości żwirku dla kota. Kolejny rodzaj żwirku, żwirek silikonowy, posiada bardzo silne właściwości pochłaniające wilgoć, dlatego też sprawdzi się dla zwierzaków, które z dużą częstotliwością korzystają z kociej kuwety. Należy pamiętać, że żwirek silikonowy, gdy pochłonie wilgoć może zmieniać kolor. Ostatni rodzaj to żwirek tofu, który doskonale sprawdzi się w przypadku zwierzątek o wrażliwych kocich łapkach ze skłonnościami do uczuleń. Ponadto warto zwrócić uwagę, aby żwirek tofu był w 100% naturalny, ponieważ można wtedy bez obaw spłukiwać go w toalecie (zaleca się rzeczytać najpierw informacje zawarte przez Producenta).

Jak stosować neutralizator zapachów?

Neutralizatory zapachów mogą być używane w różny sposób i w różnych miejscach bytowania kociaka. Neutralizator zapachów może być stosowany do kuwety. W zależności od tego, czy jest w sprayu, czy też w postaci stałej, można wyczyścić nim kuwetę lub też nasypać przed żwirkiem. Neutralizator zapachów to także filtr, który stosuje się w specjalnie do tego przeznaczonych kuwetach. Pamiętaj, że neutralizator zapachów można także stosować w miejscach częstego bytowania zwierzaka – na fotelach, dywanie lub też legowisku.

Wycieraczki nie tylko dla człowieka

Koty, niezależnie od rodzaj żwirku, jaki zastosujesz, mają tendencję do wynoszenia drobin poza kuwetę. Nie jest to zbyt przyjemne, szczególnie, gdy żwirek jest rozsypany na podłodze czy też dywanie. Świetne rozwiązanie to kupienie wycieraczki dla kotów, którą należy umieścić przed kuwetą. Dzięki temu drobiny żwirku zostaną na wycieraczce, a kociak nie będzie ich roznosił po całym domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here