Jak wygląda przeszczep włosów?

Wiele osób na pewno zastanawia się, jak wygląda przeszczep włosów fue oraz zrealizowany w wielu innych technikach. Częste są też pytania dotyczące tego, jakiego rodzaju przeszczep włosów efekty daje i czy są one warte wyłożenia często sporej sumy pieniędzy na takowe leczenie? Doświadczenia z przeszczepieniami są bardzo pozytywne i warto się zainteresować tymi technikami. Odpowiedzmy więc na pytania odnośnie tego, jak wygląda przeszczep włosów. Zapraszamy serdecznie!

Tajniki przeszczepiania włosów

W rzeczywistości nie każdy zabieg przeszczepienia włosów jest taki sam. Istnieją trzy najpopularniejsze techniki, takie jak FUE, FUT i BHT. Są to techniki zróżnicowane i każdy przeszczep włosów przed i po uwarunkowania i efekty prezentuje w bardzo zróżnicowany sposób. Nie można jednoznacznie opisać każdego zabiegu. Wspólnym etapem jest pobranie jakichkolwiek mieszków – czyli jednostek włosowych. Pobieranych jest najczęściej około 2000, co jest jednocześnie barierą dla zastosowania techniki, jak przeszczep włosów FUE – wymaga ona bowiem dość długotrwałego pozyskiwania mieszków włosowych bez odcinania płata skórnego, jak ma to miejsce w klasycznej metodzie FUT. Zastosowanie konkretnych metod zależy od uwarunkować pacjentów – również od tego jaka jest sytuacja na przeszczep włosów przed i po. Nie da się jednoznacznie wskazać, na jakie efekty możemy liczyć – czy technika przeszczepu włosów fue jest lepsza od pozostałych. Na pewno atutem w przypadku tej metody jest mniejsza inwazyjność i brak powstawania blizn widocznych makroskopowo. Jest to jednakowoż jedyny atut, na jaki konkretnie w tej sytuacji możemy liczyć. Jeśli chodzi o cechujące dany przeszczep włosów efekty, to są one całkiem podobne i nie należy się spodziewać większych różnic.

Czy warto się na to zdecydować?

Biorąc pod uwagę badania kliniczne nad tą metodą oraz opinie pacjentów, to zdecydowanie jest to warta uwagi metoda terapeutyczna. Zawsze jednak, powinniśmy starać się minimalizować konieczność realizacji przeszczepu włosów – miast tego o wiele lepiej zdecydować się na kierunkową pielęgnację oraz właściwe przeciwdziałanie szybkiemu postępowi łysienia androgenowego. To wszystko jest jak najbardziej możliwe i trzeba rozważyć skuteczne metody walki z tym schorzeniem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/przeszczep-fue-artas.html

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here