Złap węża na swoim podwórku!

0
881

Szukasz ciekawych i kreatywnych pomysłów na zabawy dla Twoich dzieci? Nie wiesz jak oderwać dzieciaki od tabletów i telewizora i jak zachęcić je do zabawy na dworze? A może jesteś animatorem z zawodu i potrzebujesz ciekawych narzędzi do pracy? Jeśli któraś z tych odpowiedzi jest trafna, to coś, co na pewno spodoba się Tobie i Twoim podopiecznym!

Planszówki na żywo, daj się wciągnąć w grę

Mówią, że gry planszowe nie mają górnej, ograniczającej granicy wieku i nigdy się z nich tak naprawdę nie wyrasta. Każdy lubi w nie grać i spędzać przy nich czas. Gry planszowe to świetny sposób na zabawne spędzenie popołudnia, zarówno w gronie dorosłych, jak i dzieci. Jedną z ulubionych gier dziecięcych jest gra w złapanie węża, która teraz została przeniesiona z planszówki, na podwórko, w rozmiarze XXL! Ta edukacyjna gra to nie tylko znakomity sposób na rozwój zdolności i wyobraźni matematycznej, ale też na integrację i fantastyczną zabawę w grupie. Jeśli jesteś animatorem i do Twoich obowiązków należy zabawianie dzieciaków, zastanów się nad zainwestowaniem w nią. To także znakomity sposób na urozmaicenie dnia w przedszkolu i miejscach, w których dzieci spotykają się na wspólną zabawę. Taką grę możesz zainstalować nawet na własnym podwórku, ale też na okolicznym placu zabaw, w przedszkolu, czy w najbliższym parku, jeśli mieszkasz w mieszkaniu i nie masz tyle miejsca, żeby bezpiecznie ją rozłożyć. Gra planszowa w rozmiarze XXL jest wykonana z prefabrykowanej masy termoplastycznej, która składa się z mieszaniny pigmentów, wypełniaczy, kruszywa, kulek szklanych, substancji pomocniczych oraz syntetycznej żywicy organicznej. Dzięki takiemu połączeniu jest odporna na ścieranie i wpływ warunków atmosferycznych, zyskuje świetną przyczepność do podłoża i trwałość. To połączenie zapewnia dzieciom bezpieczeństwo w trakcie zabawy.

Na czym polega ta gra?

Grę można zainstalować na każdym podłożu, ale do najbardziej zalecanych należy nawierzchnia asfaltowa i kostka brukowa. Najlepiej, żeby powierzchnia, na którą gra zostanie nałożona, była sucha i czysta. Jeśli powierzchnia będzie nierówna, warto rozważyć nałożenie pod nią dodatkowej, wyrównującej warstwy. Montaż gry jest stały – polega na ułożeniu jej elementów w całość i przytwierdzeniu ich do podłoża. Gra jest objęta 24-miesięczną gwarancją.

W grze konieczne są rzuty kostką. Każdy z uczestników wykonuje jeden, determinujący o ile pól może się przesunąć na planszy. Trafiając na puste pole, gracz zostaje na swoim miejscu. Trafiając na miejsce z drabiną, gracz może przeskoczyć na jej drugi koniec, o kilka pól do przodu. Z kolei trafienie na głowę węża skutkuje cofnięciem się aż do końcówki jego ogona. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza dotrze do pola z numerem 100. To prosta i ciekawa zabawa, dla dzieci w każdym wieku. Spróbuj i Ty – nie oderwiesz się, gry węże czekają na Ciebie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here