Wakacje na Jamajce

Piękne krajobrazy, wydobywająca się dosłownie zewsząd muzyka reggae i oczywiście słynne Góry Błękitne… Tak, witamy na Jamajce. W poniższym artykule przedstawimy Wam kilka powodów, dla których warto przyjechać tu na wakacje.

Przepiękne plaże na Jamajce

Mocną stroną Jamajki są jej plaże. Wystarczy wybrać się na słynną Seven Mile Beach, bądź na plażę Jamesa Bonda (kręcono na niej sceny do jednego z filmów serii). Od razu przekonamy się, że połączenie krystalicznie czystej, lazurowej wody i złocistego piasku jest tym, czego właśnie nam brakuje.

Jamajka to gratka dla prawdziwych fanów nurkowania. Dlaczego? Ponieważ to właśnie tutaj znajdują się ogromne rafy koralowe, które od wielu lat przyciągają swoim nieskazitelnym pięknem fanów podwodnych sportów.

A jeśli kochamy nocne życie, to na Jamajce znajdziemy wszystko, czego potrzebujemy do szczęścia. Przepiękne plaże o których wspominaliśmy wcześniej, otoczone są przez mnóstwo punktów gastronomicznych o charakterystycznym, karaibskim designie.

Muzyka reggae

Jamajka to oczywiście ojczyzna wielkiego muzyka – Boba Marleya. Nie dziwi więc fakt, że kraj ten aż kipi od muzyki reggae, którą słychać na dosłownie każdym kroku. To właśnie Bob Marley stał się symbolem awansu społecznego i to on wyniósł ten mały, wyspiarski kraj na muzyczne wyżyny.

Jeśli jesteśmy prawdziwymi fanami muzyka, możemy – odwiedzając ten piękny kraj – wybrać się do Nine Miles, niewielkiej wioski, w której nadal znajduje się jego dom. Na jego terenie znajduje się też muzeum, które w swoich zbiorach ma mnóstwo pamiątek po tym wielkim muzyku.

Różnorodność krajobrazu

Choć Jamajka to niewielki kraj (jego obszar to zaledwie 11 tysięcy kilometrów kwadratowych), to charakteryzuje się on niesamowitą różnorodnością, w głównej mierze geograficzną. Ale nie tylko…

Znajdziemy tu wszystko. Na tak niewielkiej przestrzeni znajdują się tu zarówno białe, jak i czarne plaże. Pomiędzy nimi tu i ówdzie widać postrzępione, wapienne krajobrazy pustych płaskowyżów. Wszystko zaś przyćmiewa urzekający widok potężnych Gór Błękitnych, górujących nad okolicznym krajobrazem. Żeby było ciekawiej, cała wyspa jest upstrzona niewielkimi rzekami, jaskiniami, wzgórzami i wieloma innymi, niezwykle zróżnicowanymi elementami krajobrazu.

O pięknie Jamajki mógłby coś powiedzieć sam… Krzysztof Kolumb. On sam odkrył ją w 1494 roku, nazywając „najpiękniejszą wyspą, jaką ujrzały jego oczy. Góry i ląd zdają się dotykać nieba… wszędzie pełno dolin, pól, równin”. Uwierzmy temu wielkiemu odkrywcy, który sam wpadł w zachwyt, widząc tak piękny krajobraz.

Rum, czyli jamajska ciekawostka

Jeśli jeszcze czegoś nie wiedzieliście o Jamajce to z pewnością tego, że jest ona znana z wyrobu rumu. Tak, na tej wyspie przygotowuje się go już od kilkuset lat. Dlatego niewielka butelka tego niesamowitego trunku może być idealną pamiątką z podróży.

Nie zastanawiaj się dłużej! Jeśli kochasz egzotykę, nie boisz się wpaść w zachwyt i chcesz przeżyć przygodę swojego życia – koniecznie wybierz się na Jamajkę. Gwarantujemy Ci zadowolenie.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here