nowe opony

Samochód to wspaniałe urządzenie. Pozwala nam na bezpieczne i szybkie przemieszczanie się do pracy, ale również poznawanie różnych zakątków Polski i innych krajów. Nie ma jednak co ukrywać, ale jest to także rzecz, która wymaga regularnych przeglądów, ewentualnych napraw oraz wymiany ogumienia. A wszystko to w trosce o bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych użytkowników dróg. Dlatego tak ważne jest korzystanie z oferty firm, które proponują dobrej jakości akcesoria samochodowe, w cenach, które nie przyprawiają o zawrót głowy.

Jakiego rodzaju opony znajdują się w asortymencie sklepu?

Podstawowym celem działalności firmy Tireexpert jest sprzedaż wysokiej jakości ogumienia w rozsądnej cenie. Kupujący mogą skorzystać z bogatej oferty asortymentowej i dobrać opony w zależności od swoich potrzeb. Katalog produktów obejmuje opony letnie, zimowe, całoroczne (wielosezonowe), jak również opony nieklasyfikowane sezonowo.

Znalezienie odpowiedniego zestawu opon ułatwia dobrze zaprojektowana wyszukiwarka produktów. Klient może wyfiltrować opony według sezonu, szerokości, profilu, rozmiaru, producenta oraz przeznaczenia. Do wyboru jest wiele renomowanych marek oponiarskich, w tym: Apollo, Barum, Bridgestone, Continental, Dębica, Dunlop, Falken, Firestone, Fulda, Goodyear,  Hankook, Kormoran, Michelin, Pirelli. Bez problemu dostaniemy tutaj także opony mniej popularnych producentów.

Co istotne, z oferty sklepu skorzystać mogą nie tylko właściciele samochodów osobowych, ale również pojazdów budowlanych, ciężarowych, dostawczych, przemysłowych, rolniczych, wyścigowych, quadów, motocykli, skuterów. W opcji są także opony dedykowane samochodom z napędem 4×4.

Opony zimowe i letnie

Większość użytkowników samochodów podczas zakupu opon w pierwszej kolejności bierze pod uwagę ich sezonowość. Rozróżnianie opon na letnie i zimowe nie jest wymysłem producentów opon. Warunki pogodowe w okresie letnim i zimowych potrafią skrajnie się od siebie różnić. Szczególnie na terenach wyżynnych oraz w miejscowościach górskich.

Niedostosowanie rodzaju opon do warunków drogowych może skończyć się naprawdę źle. I nie chodzi tu jedynie o mandat nałożony podczas kontroli drogowej. Konsekwencje ewentualnego poślizgu i wypadku, mogą odbić się nie tylko na naszym zdrowiu, ale również i życiu. Opony zimowe charakteryzują się przede wszystkim inną budową bieżnika niż opony letnie. Mają chronić przed oblodzoną jezdnią oraz pokrywą śnieżną. Natomiast letnie wersje opon odporne są na działanie wysokich temperatur oraz lepiej sprawdzają się podczas opadów deszczu.

Opony całoroczne

Coraz większą popularnością cieszą się opony wielosezonowe. Są one tak zaprojektowane, aby zapewnić bezpieczną jazdę przez cały rok. Tego typu opony wybierają osoby, które nie wykonują ponadwymiarowych przebiegów. Idealnie pasują do aut kierowców codziennie dojeżdżających do pracy oraz korzystających z wyjazdów weekendowych i wakacyjnych.

Opony całoroczne to opony uniwersalne. Ich zakup wiąże się z wieloma korzyściami. Najważniejsza zaleta to oczywiście brak konieczności wymiany takich opon jesienią oraz wiosną. Wiąże się to nie tylko z oszczędnością pieniędzy, ale również czasu przeznaczonego na dojazd do zakładu wulkanizacyjnego. To, czy wybierzemy opony sezonowe czy wielosezonowe zależy od naszych indywidualnych przekonań i przyzwyczajeń. Tanie opony dla wszystkich posiadaczy pojazdów dostępne są w sklepie Tireexpert.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here