Tanie latanie

Latanie to wciąż bardzo kosztowna przyjemność. Zwłaszcza, jeśli wybieramy się na nieco odleglejsze wojaże. Okazuje się jednak, że można latać taniej. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Poniżej je przedstawiamy…

Przedsprzedaż i Last Minute

Przyjęło się, że bilety lotnicze są tańsze w ofertach na ostatnią chwilę i w przedsprzedaży. Tak jest w praktyce, ale niestety minęły już czasy, kiedy za prawdziwy bezcen można było kupić wycieczkę. Dziś biura podróży zachowują się już znacznie bardziej ostrożnie. Nie oznacza to jednak, że ceny w Last Minute nie są konkurencyjne. Co ciekawe – istnieją strony www, które gromadzą informacje na temat. Jedną z nich jest ltour.de. Na stronie tej, możemy znaleźć ciekawe oferty przelotów nawet na 72 godziny przed terminem odlotu. Warunek jest jeden – odlot ma miejsce z jednego z niemieckich lotnisk. Jednak również i tu nie ma problemu. Na stronie znajdziemy wskazówki informujące nas o tym, jak szybko dostać się na wybrane lotnisko.

Jeśli zależy nam na dłuższym terminie, możemy skorzystać z witryny Thomas Cook Flights, Również i na niej znajdziemy szereg ofert Last Minute, z tą jednak różnicą, że oferty te nie są już aż tak szałowe, jak w przypadku niemieckiego odpowiednika.

Wyszukiwarki tanich lotów

Jeśli zależy nam na tanim wylocie, możemy skorzystać z takich witryn jak skyscanner.pl, tripsta.pl czy expedia.com. Oferują one dostęp do prostej wyszukiwarki tanich lotów i co ważne – są znacznie skuteczniejsze w poszukiwaniach, od niejednego turysty. Dlaczego? Znajdujące się na nich algorytmy sprawdzają wszystkie oferty przelotów i porównują je ze sobą. Dzięki temu możemy trafić na prawdziwe perełki i to w okazjonalnej cenie.

Zakup biletu poprzez wspomniane strony internetowe nie jest zbyt korzystną cenowo opcją. Dlatego jeśli jest taka możliwość, możemy skorzystać z opcji zakupu biletu bezpośrednio u przewoźnika.

Promocje lotnicze

Doświadczeni podróżnicy radzą, że podczas poszukiwania tanich połączeń lotniczych warto odwiedzić specjalne strony z promocjami na przelot samolotem. Chodzi tu przede wszystkim o loter.pl, fly4free.pl czy mlecznepodroze.pl. Nie zapominajmy o tym, by zapisać się na newslettery dostępne zarówno na tych stronach, jak też na stronach przewoźników. W ten sposób możliwe będzie sprawdzenie ofert na bieżąco i porównanie ich z ofertami archiwalnymi.

Linie lotnicze bardzo często decydują się na rozdawanie voucherów i to ze sporymi zniżkami. Warto zastanowić się nad tym, jaki kraj wylotu podać w trakcie rejestracji. Jeśli na przykład zdecydowaliśmy się by latać Lufthansą, możemy jako kraj wylotu podać Niemcy. Często bowiem przewoźnik ten udostępnia niemieckim obywatelom szereg upustów i to bardzo atrakcyjnych.

Podsumowanie

Jak widać, ceny połączeń lotniczych wcale nie muszą być aż tak wysokie. Jeśli dobrze się postaramy, możemy trafić na wylot np do Tajlandii i to już za 200 – 300 euro. Po co przepłacać, skoro można skorzystać z wielu interesujących ofert w najniższych możliwie cenach. Wystarczy tylko trochę poszperać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here