Zwykły weekend lub jeden z tych długich, urlop a może wakacyjny wyjazd? W każdym z tych przypadków często poszukujemy miejsca w Polsce, gdzie będziemy mogli odpocząć od pracy, zgiełku i stresu. Jeżeli masz podobna sytuację i nie chcesz postawić na najbardziej oklepane lokalizacje w naszym kraju (w końcu nie chcemy wypoczywać pośród tłumów!) – warto zdecydować się na odwiedzenie Karpacza i jego pięknych okolic!

Czemu jednak Karpacz? Dlaczego warto postawić na odwiedzenie tych okolic? Postaramy się przedstawić największe zalety, nie zapominając,chociażby, o bazie noclegowej! Każdą osobę zainteresowaną tym tematem serdecznie zapraszamy do dalszej części naszego artykułu!

Piękno natury – co na nas czeka?

To chyba aspekt, który interesuje największa część osób, dlatego właśnie od niego zaczniemy. Decydując się na dowiedzenie Karpacza i jego okolic, na pewno powinniśmy zdobyć Śnieżkę – najwyższy szczyt w okolicy, liczący ponad 1600 m.n.p.m. Droga prowadząca na szczyt jest niezwykle malownicza, co podkreśla wielu turystów. Na samym szczycie natomiast możemy liczyć na zamknięte schronisko, które obecnie służy jako znakomity punkt widokowy.

Jeżeli Śnieżka i droga na nią prowadząca to dla nas mało – koniecznie trzeba odwiedzić malowniczy Kocioł Małego Stawu. Dla wielu osób, które odwiedzają Karpacz, jest to punkt obowiązkowy – właśnie ze względu na swoje niebywałe piękno. Malownicza okolica, Słoneczna Polana, klimatyczne schronisko – to wszystko tam na nas czeka. Dzięki możliwości noclegu możemy tam spędzić więcej niż jeden dzień!

Norweski skarb

O czym mowa? Chodzi oczywiście o jedną z największych atrakcji Karpacza – Świątynię Wang. Pierwotnie znajdowała się ona właśnie w Norwegii, jednak w XIX wieku została ona w większości sprowadzona właśnie do naszego kraju, do Karpacza. Część z jej elementów została wiernie odwzorowana – całość prezentuje się naprawdę pięknie. To kolejne miejsce, które wielu turystów uważa za punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Karpacza.

Baza noclegowa dla wymagających

Wspomnieliśmy już o kwestiach noclegowych – nie ma co ukrywać, jest to niezwykle istotna kwestia dla osób, które chciałby odwiedzić Karpacz. My serdecznie polecamy każdemu pensjonat Leśny Dwór – najstarszy tego typu obiekt w całym Karpaczu. Możemy tam liczyć na wiele komfortowych miejsc noclegowych, w pokojach wyposażone nie tylko w wygodne łózka i telewizory, ale również w osobne łazienki. Jednorazowe kosmetyki czy szybkie i bezprzewodowe łącze internetowe – to wszystko po to, aby goście czuli się w murach Leśnego Dworu jak najbardziej komfortowo.

Co więcej, jeżeli poszukujemy miejsca, gdzie możemy liczyć na pyszne jedzenie w bardzo dobrych cenach – zapraszamy do odwiedzenia restauracji Mamma Mia, znajdującą się przy Leśnym Dworze. To również najstarsza restauracja w Karpaczu. Wielu turystów docenia ich kuchnię oraz naprawdę bardzo przystępne ceny!

Atrakcje dla każdego!

Zdajemy sobie doskonale sprawę, że piękna natura czy atrakcje takie jak wspomniana wyżej Świątynia Wang to nie wszystko, na co liczą goście podczas wyjazdów na wczasy. Często rodzice wybierają się na takie wypady wraz z dziećmi, które również potrzebują atrakcji dostosowanych do swojego wieku. Skupmy się więc na tych atrakcjach, które Karpacz oferuje najmłodszym turystom. Co ważne – na wiele z nich czeka na Was zniżka, sięgająca nawet 50% – jeżeli tylko zdecydujecie się na nocleg właśnie we wspomnianym wcześniej Leśnym Dworze. Więcej informacji znajdziecie oczywiście na ich stronie internetowej.

Park Wodny Tropikana ( w Hotelu Gołębiewski), interaktywna wystawa klocków Lego, która nawiązuje m.in. do lokalnych zabytków, place zabaw, Park Miniatur Zabytków Dolnego Sląska, Park Linowy czy Western City – uwierzcie, to tylko fragment tego, co oferuje Wam Karpacz. Nieżalenie od tego, czy Wasze pociechy należą do tych spokojnych, czy wiecznie rozpiera je energie – dla każdego znajdzie się tutaj idealne rozwiązanie. Gwarantujemy, że dzieci nie będą się tutaj nudzić.

Jak widać, Karpacz swoim gościom oferuje bardzo wiele. Pamiętajcie, że to, co tutaj przedstawiliśmy, to tylko fragment licznych atrakcji oferowanych przez to miasto i jego okolice. A jeżeli chcecie poznać więcej z nich – zapraszamy do odwiedzenia, chociażby, strony internetowej Leśnego Dworu – na niej znajdziecie znacznie więcej informacji, które na pewno Was zainteresują!

tanie noclegi w Karpaczu tylko w www.lesnydwor.karpacz.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here