Sony Alpha A7 kontra Panasonic Lumix GH6

Sony oficjalnie zapowiedziało swój najnowszy flagowy, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy – Sony Alpha A7 IV. Aparat, o którym w ostatnim czasie krążyły liczne plotki, został zaprezentowany podczas dedykowanego streamu online w czwartek 21 października. Aparat wyposażono w 33-megapikselową, pełnoklatkową matrycę CMOS Exmor R, silnik przetwarzania Bionz XR oraz zaawansowane funkcje autofokusa – z których większość została przeniesiona z serii Alpha 1.

Zadziwiające funkcje

Aparat wykorzystuje funkcję śledzenia w czasie rzeczywistym oraz 759 punktów AF z detekcją fazy, dzięki czemu ostrość obejmuje około 94 procent obszaru zdjęcia. Śledzenie oczu w czasie rzeczywistym zostało udoskonalone w przypadku obiektów ludzkich, natomiast w przypadku zwierząt wprowadzono nowe śledzenie oczu.

Aparat umożliwia wykonywanie zdjęć z prędkością 10 klatek na sekundę w trybie seryjnym, natomiast zdjęcia wideo można wykonywać z prędkością do 4K 60 klatek na sekundę (10-bitowe 4:2:2). Optyczna aktywna stabilizacja obrazu zapewnia płynne odtwarzanie wideo. Jak zapewnia https://techpolska.pl/, na pokładzie znajduje się zarówno łączność Bluetooth, jak i Wi-Fi (2,4 GHz i 5 GHz), a szybki transfer danych z urządzeniami mobilnymi jest możliwy dzięki aplikacji Imaging Edge Mobile.

Premiera Panasonic Lumix GH6 prawdopodobnie 27 października?

Wiemy, że Panasonic Lumix GH6 topowy aparat bezlusterkowy Mikro Cztery Trzecie nadchodzi – zostało to potwierdzone przez Panasonic w maju tego roku – ale dokładna data pełnego ujawnienia pozostała nieznana. Chcesz więcej nowości ze świata aparatów? Czytaj https://techpolska.pl/Teraz pojawiła się sugestia, że jego pełne ujawnienie jest bliskie, aby zbiegło się z 20 rocznicą wydarzenia Panasonic Lumix – które jest ustawione na 27 października 2021 roku. To rzeczywiście pasowałoby do obietnicy firmy „przed końcem 2021 roku” daty premiery, która była najlepszą informacją, jaką mieliśmy wcześniej.

Wiemy już kilka informacji o Lumixie GH6 – na przykład, że będzie nagrywał filmy 4K120p i 5.7K60p bez limitów czasowych – ale wciąż jest wiele niewiadomych na temat topowego aparatu Mikro Cztery Trzecie. Jest to niewątpliwie ważny aparat dla Panasonic, zarówno pod względem profesjonalnym jak i konsumenckim, który w 2021 roku wypuścił już drugą generację GH5 – nie do końca zadowalając wszystkich swoich klientów, biorąc pod uwagę drobne różnice w modelu M2 w porównaniu do oryginału.

Lumix GH6, wtedy, jest ustawiony aby być prawdziwym aparatem step-up. Król Mikro Cztery Trzecie, jeśli można tak powiedzieć. Zapowiada się też rozsądnie cenowo, na poziomie „około 2500 dolarów”. Ale co jeszcze będzie oferował? Cóż, będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć, czy Panasonic ujawni wszystko 27 października…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here