Poznaj największe zalety skoków w tandemie

Jak przełamać codzienną rutynę, zrelaksować się, a jednocześnie wziąć udział w niezapomnianym doświadczeniu? Skoki tandemowe są odpowiedzią na każde z tych pytań. Czas więc dowiedzieć się, jakie są ich największe zalety.

Po pierwsze – brak zagrożenia dla zdrowia

Wiele osób marzy o uprawianiu sportów ekstremalnych, nie pozwala sobie na nic więcej poza marzeniami. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nie może pochwalić się ani imponującą kondycją, ani idealnym zdrowiem. Na szczęście, w przypadku skoków tandemowych ani jeden, ani drugi wymóg nie musi być spełniony.Jedynym poważnym przeciwwskazaniem jest waga osoby, która chce poczuć, jak wiele radości może dawać swobodne spadanie. Przyjmuje się, że skoki tandemowe są zarezerwowane dla osób ważących do 110 kilogramów. Masywniej zbudowani kandydaci powinni poinformować o tym podczas zapisywania się na skok, aby upewnić się, że uprząż i spadochron wytrzymają tego rodzaju obciążenie. Warto pamiętać także o tym, że sam skok, choć oznacza zastrzyk adrenaliny i podwyższone tętno, również nie stanowi obciążenia dla organizmu.

Po drugie – brak konieczności przygotowań

Wiele osób myślących o skokach tandemowych obawia się, że oddanie pierwszego z nich będzie możliwe dopiero po ukończeniu kursu, a ten może okazać się nie tylko drogi, ale i dość skomplikowany. Na szczęście, mamy do czynienia z obawami, które są pozbawione uzasadnienia. Skoki tandemowe wykonuje się z łatwością, a ich uczestnik nie musi przygotowywać się do nich. Wszystkie niezbędne informacje instruktor przekaże mu jeszcze przed wykonaniem skoku, tuż przed wejściem do samolotu. Z pewnością nie zajmie mu to więcej niż kilku minut.Także sam skok nie powinien wiązać się z żadnymi niedogodnościami. To nie skoczek, ale instruktor decyduje przecież o tym, kiedy opuścić samolot i kiedy otworzyć spadochron. On też troszczy się o to, aby zapewnić uczestnikowi zabawy możliwie jak najmniej stresujące lądowanie. Co więcej, jeśli została wykupiona taka usługa, instruktor będzie zajmował się również filmowaniem skoku. Jednym zadaniem uczestnika jest więc czerpanie jak największej przyjemności ze swobodnego spadania i podziwiania pięknych widoków rozpościerających się przed nim.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here