Podróż z dzieckiem

Wyjeżdżając z dziećmi na wakacje powinniśmy przede wszystkim zadbać o komfort i bezpieczeństwo jazdy, a także o odpowiednia atrakcje dobrane do wieku malucha. Jest to ważne, aby nasze dzieci się nie nudziły się podczas wyjazdu. Warto rozwinąć w naszych dzieciach kreatywność, samodzielność oraz komunikatywność. Możemy im to zapewnić właśnie podróżując. Jeżeli nie chcemy, aby te wakacje były dla nas uciążliwe to warto je wcześniej zaplanować. O czym powinniśmy pamiętać wybierając się na urlop wypoczynkowy?

Co ze sobą zabrać?

Pakowanie nigdy nie było prostą sprawą szczególnie, jeżeli posiadamy dzieci, które wzięłyby ze sobą wszystkie zabawki. Warto wziąć ze sobą niewiele rzeczy szczególnie, jeżeli pojedziemy innym środkiem transportu niż samochód. Na czas podróży można zabrać książeczki, kolorowanki tablet, na którym nasze dziecko może oglądać filmy, itp. Na wyjeździe powinniśmy z naszym dzieckiem spędzać czas na świeżym powietrzu i zapewnić mu szereg atrakcji, dzięki czemu nie będzie się dopominało się o swoje zabawki. Bez czego nie należy jechać: chusta do ochrońmy przed słońcem, sztyft do usuwania plam, kosmetyczka, luźny zestaw ubranek na podróż, pamiętnik oraz latarka, itp.

Jaki środek transportu wybrać?

Samochód

Jest to wygodny sposób podróżowania szczególnie z małym dzieckiem, które najczęściej przesypia sporą ilość trasy. Możemy zaplanować przerwy w podróży w jakiś ciekawych miejscach, dzięki czemu pobudzimy wyobraźnie naszego malucha i dostarczymy mu rozrywki.

Pociąg

Jest to bardzo wygodny i komfortowy sposób podróżowania szczególnie dla energicznego malucha, który może spacerować po przedziałach.
Niektóre dzieci uwielbiają jeździć pociągiem i obserwować prace konduktora. Warto wiec przemyśleć podróż pociągiem, aby rozbudzić ciekawość i komunikatywność naszych dzieci.

Samolot

Jest to bardzo wygodny, szybki sposób podróżowania szczególnie na bardzo dalekie trasy. Często jest to tani środek transportu szczególnie, gdy nasze dziecko nie ukończyło jeszcze 2 lat. Pamiętajmy, aby podawać płyny naszemu dziecku gdyż po kilku godzinach lotu może ulec odwodnieniu przez klimatyzację i skoki ciśnienia. Jeżeli lecimy z dzieckiem, które nie ukończyło jeszcze 6 miesięcy to najlepiej będzie zamówić kojec.

Czy warto zabrać malucha w podróż?

Podróżowanie to dla dziecka przede wszystkim atrakcja w gronie rodzinny. Dzięki niej dziecko pobudź swoją wyobraźnie oraz uczy się wielu nowych rzeczy. Jest bardziej otwarte na świat oraz ludzi. Wyjazdy uczą odwagi oraz radzenia sobie z zaistniałymi problemami czy obowiązującymi zasadami.

Jednak najlepszą atrakcją wyjazdu jest spędzeniem z dzieckiem czasu, gdy, na co dzień mamy masę obowiązków. Dzięki temu wyjazdowi zaciśniemy rodzinne więzi i dodatkowo będziemy mogli trochę odpocząć od pracy. Poznamy zainteresowania naszych dzieci, dzięki czemu lepiej je poznamy i zrozumiemy jak widzą świat. Wyjazdy z maluchami wymagają od nas lepszego rozplanowania, kreatywności oraz zagazowania. Jednak dzięki małej inwencji oraz cierpliwości, a wszyscy będą się dobrze bawić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here