Skóra stóp pozbawiona jest gruczołów łojowych, a co za tym idzie, wymaga od nas zapewnienia właściwej pielęgnacji i nawilżenia. Niestety, zazwyczaj zapominamy o nich, traktując je po macoszemu, przysparzamy sobie wyłącznie samych problemów. Sucha skóra stóp to zdecydowanie większe ryzyko powstawania odcisków, otarć, a także zmian grzybiczych. Poza tym długotrwały brak nawilżenia może doprowadzić do pękania skóry i odczuwania bolesności przy chodzeniu. Jeśli ten problem nas dotyczy, warto zajrzeć na stronę podolodzy.pl i dowiedzieć się, jak codziennie dbać o stopy i do którego specjalisty się udać po pomoc.
SOS dla stóp — podolog
Bezspornie sucha skóra stóp powinna nas zaniepokoić i poniekąd zmusić do wizyty u podologa. Ten oceni stan skóry, sprawdzi, czy nie ma żadnych zmian chorobowych, a także zaproponuje konkretną terapię i kosmetyki do codziennej pielęgnacji. Jeśli na stopach pojawiły się pęknięcia, wdroży efektywne leczenie, a także pomoże skomponować dietę dobrą dla stóp i wskaże idealne obuwie.
W niektórych przypadkach sucha skóra stóp nie jest związana wyłącznie z brakiem należytej i świadomej pielęgnacji, a ze współistniejącymi chorobami, które niekoniecznie muszą być zlokalizowane właśnie w tym miejscu. Mowa między innymi o cukrzycy, która jest potężnym zagrożeniem dla stóp. Doprowadzenie do pękania tworzy długo gojące się rany, a to z kolei jest droga do niebezpiecznej tzw. stopy cukrzycowej. Podolog po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu zdrowotnego jest w stanie spersonalizować postępowanie i przywrócić stopom ich piękny, zdrowy oraz gładki wygląd.
Podolog czy kosmetyczka
Wiele osób zamiast do podologa udaje się do kosmetyczki, która w mechaniczny sposób zdziera zrogowaciały naskórek. Działanie skądinąd trafne okazuje się jedynie pierwszym krokiem z szeregu kolejnych, które powinny mieć miejsce. Niestety, rola pedicurzystki kończy się na doraźnym działaniu.
Podolog działa na wszystkich płaszczyznach, a więc zanim przystąpi do działania kondycję stóp i zbiera wywiad. Kolejno przystępuje do działania natychmiastowego, a następnie wdraża działanie długofalowe. Regularne wizyty pozwalają na całkowite i bezpowrotne zażegnanie problemu.