Z pewnością wiele osób ma jeszcze gdzieś w czeluściach pawlacza zakurzoną kasetę VHS z zarejestrowanym ślubem. Taki film – choć zazwyczaj znany na pamięć może przywołać wiele dobrych wspomnień i uśmiechu. Zwłaszcza uśmiechu, gdyż video-reportaż z tego jakże ważnego dnia poprzez swą formę i wykonanie bardzo często potęgował poczucie kiczu i zażenowania. Bynajmniej nie jest to wina gości. Tak naprawdę za wszystkim stoi… Realizator.

Film kiedyś.

Lata 90’ to w Polsce to era bananowa. Wówczas zaczął panować trend polegający na nagrywania ślubów i wesel. Schemat był niezmienny i podobny do siebie w większości przypadków. Lokalny „artysta” posiadający kamerę biegał po weselnej sali w przerwach pomiędzy barszczem, a schabowym i rejestrował co się dało. Warunkiem koniecznym było umieszczenie w kadrze wszelkich gości – było wielu, którzy się obrazili za odtwórstwo roli trzecioplanowej. Cechami takiego filmu była właśnie wspomniana kiczowatość, niebezpieczny przerost formy nad treścią oraz amatorski montaż. Właściwie można rzec, że cała ta sztuka opiewała w amatorstwo. Przyczyny to braki sprzętowe, nieumiejętność wykorzystania i deficyt na kreatywność. Ktoś powie – „Nieważne, to najważniejszy dzień w życiu i istotne, że w ogóle coś z niego zostało zarejestrowane…” – Owszem, ale nie należy zapominać, że właśnie fakt, iż jest to dzień dla wielu najważniejszy powinien on być zaplanowany w najdrobniejszym szczególe i na odpowiednio wysokiej stopie.

Film dziś.

Czas w temacie realizowania filmów ślubnych miał swe brzemienne konsekwencje. Dzięki rozwijającej się technologii istnieje dostęp do nawet najbardziej nowoczesnych kamer wyposażonych w mnogość funkcji. Jednak jak to się mówi – do tanga trzeba dwojga, zatem i operator, montażysta, oraz aranżer mają przed sobą odpowiedzialne zadania. Z tych rewelacyjnie wywiązuje się firma Just Married Video zajmująca się wideofilmowaniem ślubów i wesel, która wychodzi naprzeciw sztuce z lat 90’. JMV cechuje przede wszystkim profesjonalizm, kreatywność oraz najwyższy standard usług. W skład oferty wchodzi aż 90’ minutowy film główny – klip highlights, a dodatkowo taniec, oczepiny oraz kazanie. Warto zwrócić uwagę na wysoką jakość filmów, jak również na otwartość i pomysłowość realizatorów, których celem jest uwiecznienie tego szczególnego dnia w sposób jak najbardziej wyjątkowy. Do ogromnych osiągnięć marki Just Married Video zalicza się m.in. tytuł Trendsetters 2014 w kategorii najlepszy film ślubny – reportaż. To wyjątkowo prestiżowa nagroda przyznawana co roku twórcom tego typu filmów przez magazyn Bridelle wespół z portalem ślubnym. Trudno wyobrazić sobie większą reklamę niż otrzymanie najwyższej nagrody za wykonywaną pracę, a takiej możemy być pewni w przypadku JMV. Ta firma sprawi, że pamiątka z uroczystości ślubnej będzie piękna i ponadczasowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here