Nowoczesne grzejniki łazienkowe - poznaj nowe rodzaje i wzornictwo!

Każdy z nas doskonale wie, jak na samopoczucie wpływa poranny orzeźwiający prysznic czy aromatyczna kąpiel po ciężkim dniu. Nie bez znaczenia w tych sytuacjach jest również to, jak urządzone jest nasze wnętrze, jakie ma kolory. Ważne jest nawet to, jak elementy grzewcze dopasowane są do pomieszczenia.

W łazienkach najpopularniejsze, ale i najbardziej funkcjonalne są tak zwane grzejniki drabinkowe. Spełniają swoją główną funkcję, zajmują niewiele miejsca i można dodatkowo suszyć na nich ręczniki lub po prostu je ogrzewać – bo nie ma nic lepszego niż miękki ciepły ręcznik po prysznicu czy kąpieli! Jednak ostatnimi czasy coraz popularniejszy staje się trend, który pokazuje, że grzejniki łazienkowe wcale nie muszą być schematyczne. Mogą w ogólnie nie zwracać na siebie uwagi, przypominać stylową rzeźbę lub zachwycać kontrastowymi barwami. Nowoczesne grzejniki łazienkowe niejednokrotnie szokują, ale i zachwycają oryginalnym, nowym wzornictwem. Co to dokładnie oznacza? Przekonajcie się sami!

Grzejnik nie tylko od grzania

Jeszcze kilkanaście lat temu grzejnik miał grzać, nie rdzewieć za szybko i się zapowietrzać w szybkim tempie. Dzisiaj do produkcji grzejników wykorzystuje się nowoczesne technologie. Dodatkowo niezwykle oryginalny design oraz staranne wykończenie nadają grzejnikom zupełnie nową funkcję. Nowoczesne grzejniki są dyskretne, o symetrycznych kształtach. Dodatkowo niezwykle istotna jest dobrana do kolorystyki wnętrz barwa. Można również wybrać czy nasz grzejnik będzie błyszczący czy matowy – wszystkie wspomniane czynniki potrafią sprawić, że grzejniki mogą być prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

Nowoczesne grzejniki łazienkowe

To co jest najważniejszą cechą współczesnych, nowoczesnych grzejników łazienkowych to to, że klient nie musi dopasowywać całego projektu wnętrza do grzejnika. To producenci grzejników dbają o to, aby klient w ich asortymencie znalazł produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Wybór jest naprawdę ogromny! Jeszcze niedawno grzejniku można było zdobyć tylko w odcieniach bieli, teraz możliwe są wszystkie kolory tęczy. Dodatkowo istnieje nawet możliwość specjalnych nadruków na płaskich grzejnikach po to, aby imitowały one dzieło sztuki. Opcji jest mnóstwo, a klienta ogranicza jedynie wyobraźnia. Z racji rosnących potrzeb klientów i zmieniających się trendów pojawiają się naprawdę zaskakujące formy tych użytecznych i znanych wszystkim urządzeń. Na przykład można spotkać się z grzejnikami ukośnie ściętymi, po to aby pasowały do pomieszczeń urządzanych na poddaszach lub z skonstruowanymi tak, aby można było je bez problemu umieścić w rogu łazienki. W łazienkach nie muszą już gościć tylko standardowe drabinki – choć te oczywiście nadal są obecne na rynku i nie tracą popularności. Mogą one być jednak nieco urozmaicone poprzez dodanie fantazyjnych wygiętych łuków, co doda im charakteru i oryginalności. Nie da się ukryć, że wraz ze wzrostem liczby wzorów i kształtów kaloryferów, grzejnik łazienkowy przestał być wyłącznie źródłem ciepła, a stał się także ważnym elementem wystroju wnętrza.

Grzejniki wodne i grzejniki elektryczne

Warto przed wyborem idealnego grzejnika łazienkowe o fantazyjnych i oryginalnych kształtach wiedzieć co nieco i ich działaniu i rodzajach. Zatem, możemy wyróżnić dwa podstawowe typy grzejników do łazienki: wodne i elektryczne. Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma typami to oczywiście źródło ciepła jakie wykorzystują. Pierwsze z nich pobierają ogrzaną wodę z sieci ciepłowniczej, drugie prąd elektryczny. To jest dosyć oczywiste, jednak gdy chcemy wybrać konkretny model sprawa może się nieco komplikować. Pomocne mogą być informacje dotyczące tego, czym jeszcze różnią się te typy grzejników od siebie. Odpowiedź znajdziecie w kolejnym akapicie!

  • Grzejnik wodny to rodzaj grzejnika tradycyjnego i musimy pamiętać o tym, że te typy grzejników działają tylko i wyłącznie w sezonie grzewczym. Dodatkowo musi on być bezwzględnie do kotła centralnego ogrzewania. Innymi słowy jego działanie jest całkowicie zależne od panujących pór roku. Posiadacze grzejników wodnych, na pewno odczują także wszelkie awarie kotła, które niestety przekładają się bezpośrednio na temperaturę panującą w mieszkaniu czy domu.
  • Grzejnik wodny z grzałką elektryczną to nieco unowocześniona wersja tradycyjnego grzejnika wodnego. Obecność grzałki pozwala uniezależnić się od awarii kotła, a co najważniejsze, z grzejnika będzie można korzystać cały rok, ponieważ dzięki grzałce nie będzie on zależny od sezonu grzewczego.
  • Grzejnik elektryczny to najwygodniejsza forma grzejnika łazienkowego, szybki montaż, dostęp do prądu i możemy cieszyć się ciepłą i przytulną łazienką! Warto jednak pamiętać przy montaży o tym, że te typy grzejników absolutnie nie mogą znajdować się w pobliżu źródła wody: umywalek ,wanny czy prysznica. I to tak naprawdę jego jedyne ograniczenie.

Dekoracyjne grzejniki łazienkowe – do wyboru do koloru!

Aktualnie producenci grzejników wręcz rywalizują ze sobą w temacie oryginalności i kolorystyki grzejników. W projektach nie brakuje fantazyjnych kształtów i krzykliwych kolorów, co niewątpliwie przyciąga coraz więcej miłośników nowoczesnych i oryginalnych wnętrz. Sklep internetowe posiadają wiele ciekawych modeli. Uwagę przykuwają na pewno grzejniki skośne, które można łatwo zamontować w rogach łazienki, nie mniejszą popularnością cieszą się grzejniki ścienne, które można otwierać i zamykać (mogą służyć za bardzo efektowną suszarkę). Również kolorystyka jest niejednokrotnie niebanalna. Odcienie różu, fioletu czy neonowe odcienie żółtego na pewno przykują uwagę odwiedzających was gości. Na rynku dostępne są również grzejniki o fantazyjnych kształtach zygzaków, przeplatających się chromowanych prostokątów, trójkątów lub w odcieniach oryginalnej bardzo modnej antycznej miedzi. Coraz częściej spotykane są również grzejniki w stylu industrialnych stworzone z fantazyjnie powyginanych rurek cy zaworów. Wybór jest naprawdę ogromny! Jeśli chcecie zobaczyć i dowiedzieć się więcej sprawdźcie koniecznie tutaj.

grzejniki łazienkowe

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here