Czym kierować się wybierając materac dla dziecka?

Szukając odpowiedniego materaca dla dziecka warto zwracać uwagę na produkty certyfikowane, przetestowane w laboratoriach pod względem bezpieczeństwa i przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. Istotne jest także wypełnienie materaca oraz pokrowiec.

Zdrowy sen malucha to jeden z elementów, na który jako rodzic masz bezpośredni wpływ. Warto zatem dopilnować, by był on jak najbardziej komfortowy. Odpowiedni materac dla dziecka, dopasowany do potrzeb malucha na danym etapie rozwoju, jest najważniejszym punktem podczas urządzania dziecięcego pokoju.

Materac dla dziecka – inwestycja w bezpieczny rozwój

Zakup materaca dla dziecka powinnaś potraktować jako inwestycję, ponieważ kupujesz go raz na kilka lat. Decydując się na najtańszy produkt z niższej półki możesz się gorzko rozczarować – podejrzanie niską cenę szybko odczujesz, kiedy Twoje dzieckoa będzie skarżyło się na niewygodne oparcie dla pleców w nocy, a sam materac szybko się zniszczy. Wtedy oczywiście będziesz musiała kupić kolejny, a później jeszcze następny. I na niewiele zdadzą się poczyniona pierwotnie oszczędności.

Dlaczego zakup odpowiedniego materaca dla dziecka jest tak ważny? Najważniejszym argumentem jest fakt, iż przesypiamy 1/3 naszego życia. Oznacza to, że tak dużo czasu przebywamy w naszych łóżkach i to przez wiele godzin. Materac musi zatem być komfortowy i zapewniać zdrowy sen. Pozwala to na odpowiednią regenerację organizmu, zwłaszcza młodego, co jest jednym z najważniejszych elementów zdrowego funkcjonowania, potrzebnego podczas codziennych aktywności naszego dziecka takich jak nauka w szkole, odrabianie lekcji, skupienia na zajęciach dodatkowych czy zabawa.

Jaką konstrukcję powinien mieć materac dla dziecka?

Przystępując do szukania odpowiedniego materaca dla dziecka należy podejść do tematu nieco inaczej niż w przypadku kupowania materaca dla siebie. Materace dla dorosłych posiadają zazwyczaj różne, stałe strefy twardości, które zupełnie nie sprawdzają się w przypadku niemowląt, a mogą nawet poważnie zaszkodzić. Dlaczego? Ponieważ malutkie dziecko podczas snu mocno się wierci przybierając rożne pozycje. Z tego powodu materace dla niemowląt posiadają konstrukcję o jednolitej twardości na całej swojej powierzchni. Umożliwia to prawidłowe podparcie dla dziecka w każdej wymyślnej pozycji, którą przybierze.

Pamiętaj, że materace dla niemowląt i małych dzieci przechodzą różne testy jakościowe i wytrzymałościowe pod kątem bezpieczeństwa. Produkty, które przeszły testy pozytywnie otrzymują specjalne certyfikaty informujące np. o tym, że ich skład pozbawiony jest metali ciężkich i że są całkowicie bezpieczne i przeznaczone specjalnie dla dzieci. Do wyboru masz nie tylko materace dziecięce do łóżek i łóżeczek, ale także materace do kołysek, wózków, kojców czy do kołyski typu kosz Mojżesza.

Materac dla dziecka – jakie wypełnienie?

W przypadku wypełnienia masz do wyboru materace dziecięce z wypełnieniem gryczano-kokosowym, z matą kokosową, materace lateksowe, z wypełnieniem z pianki elastycznej, a także wersje ze sprężynami. Wartym uwagi rozwiązaniem są materace dwustronne służące z jednej strony dla niemowląt, a po odwróceniu – odpowiednie dla starszych dzieci. Na koniec warto wspomnieć także o pokrowcach. Powinny być zdejmowane, aby można je było wyprać, a także posiadać solidny zamek z suwakiem. Ciekawym rozwiązaniem są materace z pokrowcami Silverline, dostępne w sklepie sarenka. Te pokrowce mają dodatek srebrnych nici o właściwościach bakteriobójczych i antyalergicznych.

Wszystkie wyżej wymienione rodzaje materacy znajdziesz w sklepie https://sarenka.eu/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here