Zdrowe menu

Smaczna, zbilansowana, bogata w witaminy i minerały dieta jest czymś, co wymaga pewnego nakładu pracy i czasu, jednak korzyści z niej płynące są bardzo duże. Lepsze samopoczucie, szybsza regeneracja, mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji to jedne z wielu jej zalet. O zdrowe menu oraz przygotowanie posiłków, można zadbać samemu, lub oddać to zadanie w ręce specjalistów. Obie opcje wpłyną na nas bardzo pozytywnie.

Samodzielne przygotowywanie posiłków

Odpowiednie zaplanowanie zdrowego menu zagwarantuje nam brak monotonii oraz niewyrzucanie jedzenia. Decydując się na rozpiskę od dietetyka, poszukajmy kogoś z podejściem ekologicznym i ekonomicznym. Sami możemy też ją ułożyć, stosując się do kilku prostych zaleceń. Np. w okresie zwiększonego stresu, zadbaj o odpowiednią ilość witamin, magnezu oraz soli w posiłkach. Jeżeli trenujesz siłowo, planuj ilość białka w pożywieniu, zgodnie z twoją wagą. Planując serie ćwiczeń aerobowych, zwiększ ilość węglowodanów spożywanych parę godzin przed wysiłkiem. Zdrowe menu poprawi regenerację oraz wyniki sportowe. Zmniejszy zakwasy oraz ryzyko odniesienia kontuzji czy bólu stawów i kolan.

Dieta pudełkowa

Jeżeli ułożenie zdrowego menu oraz późniejsze jego przygotowywanie jest dla nas zbyt czasochłonne, możemy spróbować diety pudełkowej. Firmy które takie żywienie oferują, pozwalają je dostosować do potrzeb klienta. Opcje bezglutenowe, o odpowiedniej kaloryczności, z precyzyjnym doborem makroskładników czy z wyeliminowanymi alergenami, to jedne z opcji oferowanych przez cateringi. Paczki zawierające posiłki na cały dzień, są dostarczane pod wskazany adres. Nie musisz martwić się o zakupy gotowanie, niewykorzystane produkty czy brak pomysłu na danie. Jest to wygodny i szybki sposób na to, by w twoim życiu pojawiło się zdrowe menu. Dieta pudełkowa zawiera również zdrowe desery, dzięki czemu nie musisz całkowicie rezygnować ze słodyczy, a te które spożyjesz będą miały również pozytywny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie.

Zmieniając swoje nawyki żywieniowe, postaraj się słuchać swojego organizmu. Warto wykonać podstawowe badania, które wskażą niedobory. Zamiast próbować poprawiać zdrowie drogimi suplementami, zacznij od korzystnej diety. Odpowiedni dobór makroskładników, ograniczenie tłuszczów i cukrów prostych w diecie da odczuwalny efekt już po paru dniach jej stosowania. Poprawi się jakość naszego snu, wyeliminowane zostaną nagłe ataki głodu czy senności. Poprawi się koncentracja, praca serca i nerek, a nawet oddech stanie się bardziej stabilny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here