Jak wybrać i rozmawiać z architektem wnętrz?

0
639

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu korzystanie z usług profesjonalnego architekta wnętrz było zarezerwowane dla najbogatszych inwestorów. Najczęściej architekt angażowany był do aranżacji przestrzeni biznesowych lub wystawnych willi prywatnych osób, dysponujących znacznym budżetem. Obecnie okazuje się, że pomoc architekta wnętrz jest dostępna szerszemu gronu klientów.

Kiedy skorzystać z pomocy architekta wnętrz?

Z usług profesjonalnych architektów wnętrz można skorzystać zarówno na etapie budowy domu, jak i projektowania nowego wnętrza podczas remontu mieszkania. Coraz częściej również właściciele niewielkich mieszkań, a nawet kawalerek poszukują pomocy podczas aranżacji przestrzeni. Często to właśnie profesjonalne porady i rozwiązania proponowane przez architekta kompletnie zmieniają nie tylko styl, wystrój, ale przede wszystkim możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni.

Na co zwracać uwagę poszukując architekta wnętrz?

Wbrew pozorom, wybór architekta, który będzie odpowiadać za aranżację domu, czy mieszkania nie jest prostym zadaniem. Takie wyzwanie zdecydowanie ułatwiają polecenia osób, które korzystały już z pomocy architekta i są z efektów tej współpracy zadowolone. Dodatkową zaletą skorzystania z poleceń jest możliwość obejrzenia na własne oczy efektu końcowego włożonej pracy.

Skarbnicą wiedzy w zakresie ofert architektów wnętrz jest oczywiście internet. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest przeszukiwanie blogów, kanałów na rozmaitych social mediach i portali dyskusyjnych. Z pewnością oficjalna strona internetowa architekta wnętrz typu http://www.ainprojektowanie.com/oferta/ stanowi doskonałą wizytówkę jego pracy, jednak nie powinna być jedynym miejscem, do którego zagląda osoba pragnąca zlecić aranżację wnętrza.

Jak rozmawiać z architektem?

Pierwsze spotkanie z architektem powinno być kluczowe. Niektórzy mówią o tzw. chemii, która powinna pojawić się podczas takiego spotkania. Na pewno jak największe zrozumienie jest równie istotne, jak nawiązanie propozycją rozwiązań do oczekiwań klienta. Dobry, doświadczony architekt wnętrz na spotkanie przyniesie nie tylko wizualizacje, ale także zdjęcia autentycznych wnętrz, które zaprojektował. Również klient powinien przygotować się do spotkania, aby było jak najbardziej owocne. Z tego powodu dobrze jest przygotować nie tylko plan domu, czy mieszkania, ale również wycinki z gazet wnętrzarskich lub listę stron internetowych na których dostępne są aranżacje, które najbardziej przypadły nam do gustu. Dzięki temu architekt będzie mógł ukierunkować swoje propozycje i nieco je zawęzić zgodnie z gustem klienta.

Piękne, urządzone gustownie, w wybranym stylu wnętrze to nie tylko wizytówka właściciela. To również miejsce, w którym spędza czas, w którym musi czuć się dobrze i móc nazywać je znaczącym wiele słowem – dom. Oddanie aranżacji tego wnętrza w odpowiednie ręce to gwarancja uzyskania niesamowitych efektów i spełnienie marzenia o idealnym domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here