Drewniane meble w stylu retro

Vintage lub retro to obecnie jeden z najmodniejszych stylów, panujących w modzie wnętrzarskiej oraz odzieżowej. W mieszkaniu można uzyskać dzięki niemu ciekawą stylizację, na którą składają się zarówno meble, jak i dodatki. Przyjrzyjmy się bliżej temu stylowi oraz wybranym meblom retro.

Meble z litego drewna

Każdy mebel wybierany do domu powinien odznaczać się szeregiem cech, które sprawią, że będzie idealnie dopasowany zarówno do otoczenia, jak i potrzeb mieszkańców. Na pierwszy miejscu należy więc postawić estetykę i funkcjonalność, które muszą iść ze sobą w harmonijne parze. Dzięki temu każdy z użytkowników będzie mógł komfortowo wykorzystywać dany przedmiot, a jednocześnie zachwyci się jego niezwykłym wyglądem.

Niemniej ważna jest wytrzymałość, która gwarantuje, iż meble posłużą przez długie lata. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie może być zakup artykułów wykonanych z litego drewna. Jest to odporny, twardy materiał, który nie poddaj się nawet działaniu wilgoci. Table4U, producent drewnianych mebli, gwarantuje przy tym ich wspaniały wygląd i bogactwo naturalnego wzornictwa. Jest ono wynikiem powstawania słojów i kolejnych warstw narastającego drewna, co przekłada się na unikatowy wygląd każdego mebla.

Styl retro – jak go stworzyć?

Aby stworzyć w swoim domu pełen styl retro, należy przede wszystkim działać konsekwentnie. Zacząć warto od ścian, które będą miały delikatne, pastelowe kolory, na których ewentualnie mogą pojawić się delikatne, kwiatowe motywy. Warto także postawić na klasyczny parkiet, zamiast nowoczesnych paneli. A jeśli już panele, najlepiej wybrać te, które jak najlepiej odwzorowują starodawne deski.

Do tego oczywiście meble: najlepiej tradycyjne, z prawdziwego litego drewna, odznaczające się niezwykłą kolorystyką i usłojeniem. Mając odpowiednią ilość miejsca, można postawić na duże, stosunkowo ciężkie meble o tradycyjnych kształtach i ozdobnym wzornictwie. W efekcie uzyska się niepowtarzalne, przesycone ciepłem wnętrze.

Przykładowa sypialnia retro

Decydując się na wystrój sypialni w staromodnym stylu, warto przede wszystkim sięgnąć po obszerne łóżko na drewnianej ramie i z wysokim zagłówkiem. Układając na niej gruby materac i atrakcyjną, klasyczną pościel, z łatwością uzyskamy pierwszy krok do wymarzonego wystroju.

W sypialni oprócz łóżka nie powinno zabraknąć także tradycyjnej komody retro. Pozwoli ona na schowanie najpotrzebniejszych rzeczy i zapewni możliwość ustawienia na wierzchu atrakcyjnych bibelotów, które dodadzą miejscu prawdziwego ciepła i czaru.

Uzupełnieniem komody takiej jak BAŚKA, prezentowanej przez Table4U, mogą być ciekawe szafki nocne. Doskonale zaprezentują się z nią w parze stoliczki Nocny Marek, posiadające analogiczny design z zaokrąloną półką.

Dzięki takiemu połączeniu całe pomieszczenie na pewno nabierze odpowiedniego charakteru i przytulności, aż będzie zachęcało do odpoczynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here