Naszyjniki perły
Fot: Unsplash by Cosiela Borta

Naszyjniki perły, bez względu na to, czy są sztuczne czy prawdziwe, podkreślają piękno kobiecej urody. Budzą prawdziwy zachwyt i pożądanie na całym świecie. Kojarzą się z luksusem i elegancją. W jaki sposób rozpoznać, czy perły są prawdziwe?

Historia pereł

Historia naszyjników z pereł sięga starożytnego Egiptu. Wiemy, że nosiła je sama Kleopatra. Były one symbolem władzy i wyznacznikiem statusu społecznego. W Egipcie odnaleziono najstarszy na świecie naszyjnik, który według szacunkowych danych liczy sobie 4,5 tysiąca lat. Królowa Francji Maria Medycejska na swój ślub z Henrykiem Nawarskim założyła suknie ślubną wyhaftowaną z… 32 tysięcy pereł. Dodajmy, że oprócz pereł w suknię wszyto 3 tysiące diamentów. Suknia była tak ciężka, że królowa Francji nie mogła samodzielnie jej utrzymać. Perły są synonimem luksusu od wieków i do dzisiaj pozostają wyznacznikiem piękna.

Naszyjniki z pereł prawdziwych

Czym właściwie jest naturalna perła? Jest to wytwór małży a dokładnie perłopławów. Zbudowane są z masy perłowej, czyli substancji, której pokryte jest wnętrze muszli małża. Perły mogą mieć różne rozmiary. Są one wyjątkowo odporne na zagniecenia i występują w wielu barwach. Najpopularniejszymi odcieniami są kolory bieli, srebra i brzoskwini. Perły występują również w kolorze brązowym, a nawet czarnym. Nie wszystkie maja równą powierzchnię. Perły okrągłe kupisz w dobrych sklepach np. https://esclusiva.pl/Naszyjniki-z-perel . Niektóre z nich nie posiadają też kulistego kształtu. Możemy spotkać perły połówkowe i ćwiartkowe. Niektóre z nich przybierają kształt guzika, kropli lub ziarna. Zagadkową nazwą jest kształt barokowy. Oznacza on jednak po prostu perły, których forma jest bardzo nieregularna.

Naszyjniki z pereł sztucznych

Naszyjniki z pereł sztucznych

Naturalne perły są bardzo kosztowne. Nie ma się co dziwić, w końcu wyhodowanie naturalnej perły jest dużo bardziej kosztowne i czasochłonne w porównaniu do jej sztucznej produkcji. Z tego powodu coraz więcej kobiet decyduje się na zakup pereł sztucznych. Wylansowała je Coco Chanel na początku XX wieku. Twórczyni „małej czarnej” doceniała ich piękno,  które nie jest wulgarne. Perły nie rzucają od razu się w oczy, ponieważ są delikatne i zamknięte w prostym kształcie. Idealnie więc komponowały się z ubraniami zaprojektowanymi przez Coco. Nie wymagają one pielęgnacji ani przesadnej troski o to, aby po latach wyglądały równie dobrze co w dniu ich zakupu.

Jak odróżnić perły prawdziwe od sztucznych?

Odróżnienie perły prawdziwej słonowodnej od tej wyprodukowanej przez perłopława z hodowli wymaga bardzo specjalistycznych narzędzi oraz wiedzy. Jeśli jest to dla Ciebie zbyt trudne, wybierz inne modne naszyjnii np.  https://esclusiva.pl/naszyjniki Prawdziwe perły morskie występują bardzo rzadko na polskim rynku. Różnice w wyglądzie występują w ich powierzchni oraz gęstości.  Cechą charakterystyczną pereł naturalnych jest jej głęboki połysk, który w przypadku pereł syntetycznych jest bardzo płytki. Drugą charakterystyczną cechą jest ich waga. Prawdziwe perły są dużo cięższe od ich imitacji. W zależności od posiadanego budżetu każda z pań znajdzie coś dla siebie pośród perłowego asortymentu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here