jak przewozić meble

Przewożenie elementów umeblowania oraz innych gabarytowych przedmiotów jest czasami trudnym zadaniem. Trzeba bowiem wszystkie te rzeczy znieść (czasami z wysokiego piętra), załadować do odpowiednio przystosowanego pojazdu, a na koniec dowieźć na miejsce, nie uszkadzając nic po drodze. Dlatego wskazane jest, aby wszystkim zajmowały się profesjonalne firmy z należytym doświadczeniem. Wtedy jest szansa, że transport mebli odbędzie się sprawnie i fachowo, a ryzyko jakichkolwiek strat zostanie zredukowane do minimum.

Przewożenie mebli – jak to zrobić we własnym zakresie?

Wiemy już, że pomoc fachowców będzie optymalna, ale przecież nie jest powiedziane, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie przygotować takiego transportu. Opłaca się w tym kontekście postawić na dobre akcesoria, ponieważ bez nich zwyczajnie się nie obejdziemy. Kluczową rolę do odegrania mają pasy transportowe. To stosunkowo proste w użyciu systemy mocowań, dzięki którym uda się unieruchomić i ustabilizować przewożone dobra w przestrzeni ładowniczej. Trzeba tylko przestrzegać pewnych zasad związanych z ich montażem.

Poza pasami w ruch pójdą też specjalne haki, a sama „paka”, na którą załadujemy zawartość transportu powinna umożliwiać ich użycie. Pasy muszą być tak założone, aby właściwie rozkładał się pomiędzy nimi ciężar, a ruchy przedmiotów wywołane jazdą będą skutecznie niwelowane. Wystarczy jeden nieprawidłowo zamontowany pas transportowy, aby meble czy sprzęt AGD był narażony na uszkodzenie. Oprócz tego źle stabilizowane gabaryty wpływają negatywnie na zwrotność pojazdu i bezpieczeństwo w czasie poruszania się na drodze.

Jak transportować meble

Dobre pasy transportowe nie muszą kosztować wiele

Dobrą wiadomością dla konsumentów jest to, że wysokiej jakości komplet pasów transportowych nie stanowi dużego wydatku. Trzeba jednakże zadbać o to, aby dobrać je właściwie. Poszczególne modele posiadają różne maksymalne obciążenia, o czym informuje kolor pasów. Czasami takie akcesoria można znaleźć na stacjach benzynowych czy w marketach, jednakże specjaliści odradzają sięganie po nie. Zazwyczaj są to najtańsze zamienniki niewiadomego pochodzenia, których wytrzymałość jest raczej dyskusyjna. Gdzie więc się zaopatrywać?

Ciekawą opcją są sklepy specjalistyczne online, gdzie tego rodzaju asortyment pochodzi z reguły od najlepszych producentów. Muntech24.pl to aktualnie jedno z najpewniejszych źródeł. Sklep internetowy ma szeroką ofertę pasów. – Polecamy klientom pasy umożliwiające transport mebli oraz innych ciężkich przedmiotów, takich jak pralki i lodówki, a nawet fortepiany – wyjaśnia pan Szymon, ekspert do spraw asortymentu. – Możemy zapewnić, że pasy transportowe kupione u nas będą służyć nabywcom długi czas – kończy. Warto dodać, że dostępne w sprzedaży warianty pasów wytrzymują obciążenia od 500 kilogramów do aż 5 ton.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here