5 pomysłów na zastosowanie farby tablicowej w mieszkaniu

Farba tablicowa zyskuje popularność wśród osób, które lubią oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania w swoich domach. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w malowaniu ścian, dzięki czemu można po nich swobodnie pisać czy rysować Dzięki farbie tablicowej zrealizujesz wiele kreatywnych pomysłów. Oto 5 naszych propozycji!

Nowy pomysł na starą lodówkę

Zaczniemy od kuchni, gdzie farba tablicowa sprawdza się naprawdę znakomicie, choć mało kto decyduje się zastosować ją… na lodówce. A to przecież doskonały sposób na odświeżenie wyglądu starej lodówki, którą za jakiś czas zamierzamy wymienić na nowszy model. Czarny kolor, a do tego możliwość pisania dowolnych treści (menu obiadowe, lista zakupów itd.) czy tworzenia rysunków spowodują, że Twoja kuchnia znacząco zyska na wystroju. Co więcej – pomalowanie lodówki tego rodzaju farbą nie spowoduje, że utraci ona swoje magnetyczne właściwości, więc wciąż będziesz w stanie przyczepiać do niej magnesy!

Tabliczki na różne okazje

Fragment płyty MDF, a nawet grubej tektury i ozdobna ramka – tylko tyle wystarczy, by przy użyciu farby tablicowej stworzyć ozdobne tabliczki, będące z jednej strony doskonałym sposobem na ozdobienie dowolnego pomieszczenia, a z drugiej idealnie nadające się na prezenty dla bliskich osób. Na tablicy zapiszesz dowolną sentencję, pozdrowisz najbliższych i przede wszystkim zyskasz świetny element wystroju – sypialni, salonu czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia w domu.

Tablica w pokoju dziecka

Farba tablicowa cieszy się szczególną popularnością wśród rodziców, ponieważ pozwala wydobyć z dziecka kreatywność i umożliwić mu pisanie lub rysowanie po ścianie… bez konieczności ciągłego odmalowywania powierzchni czy kładzenia nowych tapet. Możesz dzięki niej pomalować całą ścianę, która będzie do dyspozycji dziecka, choć w wielu przypadkach wystarczy stworzenie z płyty MDF dużej tablicy i umieszczenie jej np. nad biurkiem. W ten sposób osiągniesz pożądany efekt bez konieczności zmiany aranżacji całego pokoju dziecka. 

Pamiętaj, że nie musisz kupować farby czarnej – na rynku dostępne są też inne kolory, które mogą bardziej przypaść do gustu Twojemu dziecku!

Eleganckie doniczki na przyprawy

Wracamy do kuchni. Jeżeli uwielbiasz świeże zioła i zajmujesz się ich uprawą w swoim domowym zaciszu, możesz wykorzystać farbę tablicową do pomalowania doniczek. Na czarnym tle będziesz mieć możliwość podpisywania swoich ziół, dzięki czemu nie pomylisz się podczas przygotowywania potraw. I co najważniejsze – zyskasz naprawdę oryginalną ozdobę w swojej kuchni!

Oryginalne ozdoby

Dzięki farbie tablicowej możesz przywrócić świetność starym przedmiotom, np. kilkunastoletnim bombkom choinkowym czy akcesoriom kuchennym. Możesz też tworzyć rozmaite ozdoby, do czego wystarczy kawałek drewna lub tektury. Wybór jest w tym wypadku naprawdę duży i wystarczy tylko uwolnić drzemiące w każdym z nas pokłady kreatywności! 

Masz pomysł na ciekawą aranżację z użyciem farby tablicowej? Chcesz przy okazji pomalować ściany we wnętrzu? Na Fixly znajdziesz sprawdzonego malarza, któremu możesz powierzyć realizację zlecenia! Sprawdź na: https://fixly.pl/kategorie/malarz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here