Stylowe meble kuchenne

Kuchnia to serce każdego domu, gdyż właściciele zazwyczaj spędzają tam najwięcej wolnego czasu. Remontując i urządzając swoją kuchnię warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli, które będą nie tylko modne ale również praktyczne.

Inspiracji dla swojego wnętrza warto poszukiwać na forach i portalach społecznościowych, gdzie inni użytkownicy zamieszczają ciekawe fotografie swoich pomieszczeń. Aby znaleźć tego typu materiały w okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie hasło, na przykład kuchenne inspiracje lub modne meble kuchenne. W wynikach wyszukiwania pojawią się nie tylko zdjęcia ale też liczne wskazówki i porady, które podpowiedzą czym warto się kierować podczas wyboru mebli.

Ogromną rolę odgrywają przede wszystkim fronty szafek kuchennych, gdyż te elementy są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też powinny być one wykonane z wytrzymałego i odpornego materiału. Wiele modnych i niebanalnych zestawów mebli kuchennych znaleźć można w sklepach meblowych, salonach znanych sieci meblowych a także w wielu sklepach internetowych. Ceny mieszczą się w przedziale od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy za zestaw.

Wpływ na cenę ma przede wszystkim materiał z jakiego zostały one wykonane, wybrany producent a także zastosowane zawiasy i prowadnice. Alternatywą dla gotowych mebli w sklepie są meble kuchenne na zamówienie. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które pragną stworzyć kuchnię według własnego projektu. Dzięki temu można również praktycznie zagospodarować każdą wolną przestrzeń.

Stolarz pobiera dokładny wymiar oraz tworzy wizualizację kuchni. Po akceptacji projektu przez klienta specjalista rozpoczyna tworzenie mebli. Na kolejnym etapie klient wybiera kolor frontów, uchwyty i rodzaj blatu.

Blat powinien być wykonany z tworzywa odpornego na działanie wysokiej temperatury i różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej spotkać można blaty wykonane z kamienia bądź naturalnego drzewa. Zaletą blatów drewnianych jest z całą pewnością ich wygląd, jednak są one mniej odporne niż blaty kamienne.

Uchwyty również odgrywają ważną rolę. W asortymencie sklepów w okuciami dostępne są różnorodne uchwyty, między innymi klasyczne, proste w kolorze czarnym, białym, grafitowym bądź srebrnym lub produkty o niebanalnym kształcie, na przykład muszelki. Coraz więcej osób rezygnuje z widocznych uchwytów w swojej kuchni. W takiej sytuacji wewnątrz szafki montowany jest specjalny magnes, który umożliwia bezproblemowe otwieranie i zamykanie szafek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here