Jak przygotować zjawiskowy koncert osiedlowy z okazji ważnej uroczystości?

Koncert to wspaniałe wydarzenie kulturowe, które bardzo jednoczy całą publiczność. Koncerty można podzielić ze względu na rodzaj muzyki lub ich lokalizację. W zależności od muzyki mamy do czynienia z koncertami popowymi, metalowymi, hiphopowymi, typu techno, a także wieloma innymi rodzajami. Ze względu na lokalizację koncerty dzielimy na plenerowe oraz wydawane w różnego rodzaju pomieszczeniach półotwartych lub zamkniętych.

Największym uznaniem cieszą się koncerty plenerowe, które odbywają się na świeżym powietrzu. Organizowane są miesiącach wakacyjnych i zazwyczaj wstęp na nie jest darmowy. Koncert plenerowy to doskonały pomysł na świętowanie różnych uroczystości. Dobrym przykładem są koncerty osiedlowe organizowane dla mieszkańców wybranego osiedla z okazji jego rocznicy, jubileuszu lub ważnego święta np. Dzień Dziecka. Koncerty osiedlowe pozwalają przyjemnie spędzić czas dla dzieci oraz dorosłych zamieszkujących określony teren.

O czym należy pamiętać organizując koncert osiedlowy?

Koncert osiedlowy podobnie, jak innego rodzaju koncerty wymaga dokładnego przygotowania. Pierwszym krokiem jest pozyskanie sponsorów koncertu, którzy w ramach reklamy zapłacą za wynajęty sprzęt (oświetlenie, scenę i nagłośnienie koncertów), a także przeznaczą pulę pieniędzy na reklamę i inne dodatkowe wyposażenie.

Koncerty osiedlowe wymagają zorganizowania i przygotowania sceny, nagłośnienia oraz oświetlenia. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z firm specjalizujących się w tej dziedzinie np. Sound&Lights Service. Więcej informacji o działalności Sound&Lights Service można dowiedzieć się na slservice.

Scena to miejsce, na którym występować będą zaproszone gwiazdy. Ważne, aby była wysoka, przestrzenna i bezpiecznie skonstruowana. Jeżeli przewidujemy miejsca siedzące przy scenie musimy wyznaczyć odpowiednią ilość terenu i zorganizować krzesełka dla gości. Dużo prostszym rozwiązaniem są miejsca stojące, wówczas nie potrzeba przygotowywania krzesełek lub innych mebli do siedzenia.

Oprócz sceny każdy koncert musi wyróżniać się, być słyszalny i zapraszać publiczność z daleka. Ważną kwestią jest odpowiednie nagłośnienie koncertów oraz oświetlenie. To właśnie ono pozwala wzbudzić oczekiwane emocje w publiczności. Adekwatnie oświetlona scena przykuje wzrok każdego gościa i sprawi, że poczuje się on wyjątkowo. Sprawdzi się tutaj profesjonalny sprzęt np. projektory, naświetlacze, reflektory oraz oprawy oświetleniowe. Wynajęcie ekipy organizującej koncerty będzie na pewno dobrym pomysłem, ponieważ to właśnie oni wynajmują i montują fachowy sprzęt oświetleniowy.  Doradzają, jakiego typu oświetlenie będzie odpowiednie i umiejętnie je nastrajają.

Koncert to przecież wydarzenie muzyczne, dlatego czysty i dobry dźwięk powinien być najważniejszy. W tym celu potrzebny jest profesjonalny sprzęt muzyczny oraz pomoc w jego zamontowaniu. Ekipy przygotowujące koncerty oprócz urządzeń oświetleniowych, również wynajmują i przeprowadzają montaż sprzętu muzycznego. Nagłośnienie koncertów to w końcu najistotniejsza kwestia, dlatego nie należy na niej oszczędzać. Można zdecydować się na przeróżny sprzęt muzyczny, ale najlepiej swoje decyzje oprzeć na polecanych przez specjalistów urządzeniach. Podczas koncertów osiedlowych najczęściej stosowane są systemy nagłośnienia wyrównywane liniowo lub konwencjonalne. W skład sprzętu muzycznego udanego koncertu muszą wchodzić głośniki, stoły mikserskie, cyfrowe lub analogowe, zestawy typu Line Array oraz systemy monitorów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here