Jak prowadzić i czy warto pisać blog o życiu?

Blogi internetowe to bardzo popularne formy do pisania w sieci. Obojętnie czy prowadzisz bloga o życiu czy jest to blog firmowy zależy Ci na tym, aby dotrzeć ze swoimi treściami do jak największej liczby odbiorców. Zwiększać zasięg swojego bloga możecie za pomocą pozycjonowania i interesujących, wartościowych merytorycznie artykułów blogowych.

Jaki powinien być blog o życiu?

Blog o życiu może mieć przeróżny charakter, może to być nasz dziennik albo pamiętnik, ale może to być też blog o tematyce lifestylowej, gdzie piszemy ogólnie o dobrym jedzeniu, ciekawym spędzaniu wolnego czasu, o aktywności fizycznej czy też o podróżach. Tego typu blogi są bardzo pożądane przez internautów, którzy z czasem stają się zaciekłymi czytelnikami bloga o życiu. Jeśli pragniemy założyć swojego bloga i ma być to właśnie blog o życiu powinniśmy kierować się autentycznością. Ludzie najbardziej w takiej formie pisemnej nie uznają sztuczności, dlatego pisząc bloga kierujmy się sercem i tym co nam w duszy gra.

Jak sprawić, żeby blog był chętnie czytany?

Jak wiemy internauci często zanim coś przeczytają w sieci, najpierw przeglądają treści, dlatego warto każdy tekst opatrzyć atrakcyjną grafiką czy zdjęciem. Żyjemy w świecie kultury obrazkowej, dlatego pamiętajmy o tym jak ważna w dzisiejszych czasach jest szata ikonograficzna. Drugim krokiem, aby nasz blog był chętnie czytany na którym powinniśmy się skupić to zainteresowanie czytelnika ciekawym tekstem. Powinien on być klarowny i przejrzysty oraz łatwy w odczytaniu, pisany przystępnym językiem. Mniej w tej sytuacji znaczy więcej. Najbardziej w blogach o życiu liczy się przekaz – jak w każdej formie pisemnej. Czytelnik chce się czegoś wartościowego dowiedzieć, a jednocześnie przy tym się dobrze bawić. Aby to było możliwe, warto pamiętać, że doza poczucia humoru jest jak najbardziej wskazana, ludzie w dzisiejszym świecie mają bardzo dużo problemów i oczekują, że my ich zrelaksujemy swoimi artykułami blogowymi, że zabierzemy ich w miejsca w których nie mogą być, że pokażemy coś odkrywczego, że sprawimy iż zwykły szary dzień będzie przyjemniejszy.

Możemy pisać o wszystkim byle nie w ponury i przygnębiający sposób. Oczywiście możemy też dzielić się na naszym blogu o życiu porażkami, jakimiś przykrościami losu bo życie się z nich też składa, są jego nieodzownym elementem. Jednak wszystko zależy w jakiej formie będziemy o tym mówić czy będzie to porażka przedstawiona jako droga do sukcesu czy porażka jako po prostu porażka, która nic nie wnosi do naszego życia. Blog o życiu to wymagająca forma pisarska, dlatego powinniśmy publikować regularnie i po to aby wyrobić swój warsztat pisarza, ale też i po to by czytelnik nie musiał długo czekać i się zniechęcać do naszej twórczości. Aby, nas chętnie czytano musimy być sobą i przede wszystkim wierzyć w siebie, bo jeśli my nie będziemy wierzyć to nikt inny też nie uwierzy w nas i w nasze przesłanie blogowe (przez co nigdy nie zaistniejemy w sieci internetowej).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here