Jakie korzyści dają opakowania kartonowe?

0
2033

Trudno wyobrazić sobie życie bez kartonu. Materiał ten wykorzystywany jest od wielu, wielu lat. Mimo chwilowej fascynacji opakowaniami plastikowymi nie zniknął z rynku.

Obecnie, na fali powrotu do ekologii, ponownie wraca do łask. Nie ma w tym nic dziwnego – opakowania kartonowe mają wiele zalet. Poznajmy je!

Mnogość zastosowań

Niezależnie od tego w jakiej branży działa twoja firma opakowania tekturowe doskonale się sprawdzą. Mogą służyć zarówno do pakowania ubrań, narzędzi, żywności, jak i dużych towarów. Co więcej, dzięki możliwości wykonania nadruków pudełka tekturowe mogą prezentować się estetycznie i elegancko i zachęcać twoich klientów. Tym bardziej, że na opakowaniach tego typu możesz umieścić co tylko zechcesz – od czarno-białych napisów aż do kolorowych grafik. Wybór opakowań z tektury może więc pomóc ci także w promocji twoich towarów. A to jak wiadomo, ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy.

Odporność

Wydawać by się mogło, że pudełka kartonowe nie są zbyt solidne. Tymczasem to nieprawda. Wystarczy spróbować przedrzeć lub próbować zgnieść w kulkę karton by przekonać się, że wcale nie jest to takie proste. Dzięki temu pudełka tekturowe to doskonały sposób na zabezpieczenie towarów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Co ważne, wybierając odpowiedni rodzaj opakowań tekturowych warto zwrócić uwagę na wskaźniki ETC oraz BTC. Pierwszy z nich określa wytrzymałość krawędzi tektury. BTC jest zaś parametrem, który wskazuje wytrzymałość kartonu na nacisk.

Ekologiczność

W dzisiejszych czasach zanieczyszczenie środowiska staje się coraz poważniejszym problemem. Dlatego też coraz chętniej sięgamy po rozwiązania ekologiczne. Opakowania tekturowe są takim właśnie rozwiązaniem. Karton rozkłada się znacznie szybciej niż opakowania wykonane z tworzyw sztucznych. Co więcej, pudełka kartonowe wykonuje się z celulozy pochodzącej z drewna. Jest to więc materiał odnawialny. Warto w tym miejscu zauważyć również, że produkcja kartonu w nowoczesnych firmach produkcyjnych również nie przyczynia się do zanieczyszczania środowiska. Jeśli więc zależy ci na tym, by swoją działalnością nie przynosić szkody ekosystemowi – wybór ekologicznych pudełek tekturowych to najlepsze rozwiązanie.

Niska cena

Nie ukrywajmy, w prowadzeniu biznesu ważna jest nie tylko jakość czy ekologia, ale również cena. Na szczęście, opakowania kartonowe są jednymi z najtańszych co jest kolejną zaletą nie do przecenienia. W porównaniu z kosztami produkcji opakowań wykonanych z plastiku możemy liczyć na znaczne oszczędności. Warto więc to wykorzystać i stawiać na znane, sprawdzone rozwiązania, które dodatkowo nie szkodzą środowisku, dzięki czemu możemy zadbać także o wizerunek firmy.

Podsumowując, jeśli poszukujemy idealnego rodzaju opakowań, warto wracać do tego co znane i sprawdzone. Ekologiczne, niedrogie i wytrzymałe opakowania tekturowe są doskonałym przykładem, że jest to po prostu opłacalne. Przekonało się o tym już wielu przedsiębiorców, którzy nie wyobrażają sobie korzystania z opakowań wykonanych z innego materiału.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here