Brazylia to jeden z tych krajów Ameryki Południowej, do których chce się udać większość Europejskich turystów. To bowiem państwo niezwykłych kontrastów, w którym bujne lasy Amazonii, w jakich żyją potomkowie rdzennych Indian, łączą się z takimi metropoliami jak Rio de Janeiro- znanej ze swojej kultury karnawału. Nic zatem dziwnego, że wycieczka do Brazylii wiąże się z intensywnymi przygotowaniami. Najważniejszą ich część stanowi jednak spakowanie swojego bagażu.

Wycieczka Brazylia – co ze sobą zabrać?

1. Paszport- to podstawowy dokument, którego wymaga się od każdego turysty przyjeżdżającego do Brazylii. Zgodnie z wymaganiami brazylijskiego rządu paszport obcokrajowca musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki i powinien zawierać przynajmniej jedną stronę wolną. Nie ma za to obowiązku posiadania wizy turystycznej.

2. Płaszcz przeciwdeszczowy, letnie ubrania oraz krem przeciwsłoneczny- brazylijski klimat jest bardzo wymagający. Zazwyczaj temperatura na zewnątrz nawet w wielkich miastach jest bliska tropikalnym upałom, często zdarzają się też bardzo obfite, tropikalne deszcze, na które trzeba być przygotowanym. Kremy z wysokim filtrem również są obowiązkowe na liście każdego turysty.

3. Bawełniany śpiwór lub moskitiera- jeśli zamierzamy organizować sobie nocleg w tanich, niewielkich hostelach, to cienki śpiwór bardzo się nam przyda. W przypadku zwiedzania okolic Amazonki niezbędny okaże się za to wygodny hamak oraz moskitiera, która skutecznie ochroni nas przed owadami.

4. Środki antyseptyczne- owady żyjące w Brazylii są szczególnie groźne dla Europejczyków, ponieważ ich ukąszenia mogą powodować gwałtowne i silne reakcje alergiczne. Na wszelki wypadek warto więc mieć zawsze przy sobie sprawdzone leki antyhistaminowe.

5. Zasilacz oraz przejściówka- każdy, kto był na wycieczce w Brazylii, doskonale wie, że sieć elektryczna w tym kraju jest bardzo niejednolita- w różnych stanach występują bowiem różne napięcia oraz typy kontaktów. Z tego powodu zawsze lepiej jest mieć własny przedłużacz oraz komplet najpopularniejszych modeli przejściówek.

[Głosów:4    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here