Brazylia i Chorwacja - turystyczne raje z burzliwą historią

Wiele krajów ma trudną historię, jednak jedynie nieliczne pomimo trudności i dyktatury są obecnie turystycznymi rajami. Brazylia i Chorwacja są obecnie jedynymi z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie.

Brazylia – w ojczyźnie Canarhinios

Brazylia to największy kraj w Ameryce Południowej, w którym mieszają się wpływy wielu kultur. W Brazylii mieszkają potomkowie europejskich kolonistów, murzyńskich niewolników, a także indiańskich plemion. Najsłynniejszym wydarzeniem w kraju jest karnawał w Rio de Janeiro, który rozpoczyna się w sobotę i trwa przez cztery dni i noce, aż do Środy Popielcowej. Na karnawał w Rio ściągają turyści z całego świata, a mieszkańcy gromadzą się na ulicach, plażach i w klubach, gdzie wspólnie tańczą i śpiewają.

W Brazylii turyści gromadzą się głównie na wybrzeżu, gdzie zlokalizowana jest większość hoteli dostępnych w ofercie https://dreamtours.pl/wakacje/brazylia. W miejscowościach wypoczynkowych można nauczyć się samby, czyli tańca, którzy przywieźli do Brazylii niewolnicy z Angoli. Jeżeli szuka się wycieczek objazdowych, warto wybrać się na w głąb kraju i zobaczyć dziewiczą amazońską dżunglę oraz wodospad Iguaçu. Wycieczki objazdowe po ojczyźnie Canarinhos najbezpieczniej jest wykupić w renomowanych biurach podróży na https://dreamtours.pl.

Chorwacja – kulturowy tygiel

Chorwacja dostępna w ofercie https://dreamtours.pl/wakacje/chorwacja zaskakuje swoim bogactwem kulturowym. Przez lata ślady swojej obecności pozostawili tam Celtowie, Rzymianie, Włosi, Węgrzy, a nawet Austriacy. Na dwóch tysiącach kilometrów wybrzeża rozciągają się długie i malownicze plaże, ponad którymi można zobaczyć pasma górskie.

W Chorwacji można zobaczyć liczne miasta pełne zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turyści najchętniej wybierają wycieczki do Dubrownika, Zagrzebia, Zadaru i Splitu. Na uwagę zasługuje również Bazylika Eufrazjusza w Porecu, a także renesansowa katedra św. Jakuba w Szybeniku. Miłośnicy przyrody mogą odwiedzić Park Narodowy Jezior Plitwickich, w którym znajduje się 16 jeziorek i malownicze wodospady.

Chorwacja jest chętnie wybierana przez żeglarzy ze względu na wysoką dostępność czarteru jachtów. Malownicze zatoczki, piękne widoki i spokojne wody sprawiają, że chorwackie wybrzeże jest odpowiednim miejscem nawet dla początkujących żeglarzy. Ponadto Chorwacja jest przystępna cenowo dla Polaków, dzięki czemu pobyt w niewielkim kraju jest tańszy niż wypoczynek na zachodzie Europy.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here