Farbowanie włosów w domu - jak działają farby, szamponetki, spraye koloryzujące?

Farbowanie włosów w domu można wykonać za pomocą specjalnych kosmetyków, takich jak: farby, szamponetki oraz spraye koloryzujące. W zależności od wybranej metody koloryzacji uzyskuje się mniej lub bardziej intensywny efekt, który utrzymuje się, w przypadku farb trwałych ok. 6 tygodni, a np. sprayów koloryzujących – do pierwszego mycia.

Trwałe farby do włosów

Farba do włosów z amoniakiem pozwala na całkowitą zmianę koloru, który nie zmywa się w czasie mycia. Kosmetyk doskonale pokrywa siwe włosy. Amoniak zawarty w farbie, powoduje, że łuski włosa odchylają się i lepiej pochłaniają zawarte w preparacie pigment, przez co efekt koloryzacji utrzymuje się ok. 4-6 tygodni, a potem pojawiają się odrosty.

Półtrwałe farby do włosów

Farby półtrwałe przyciemniają lub rozjaśniają kosmyki o ton lub dwa. Preparaty zmywają się równomiernie, a efekt koloryzacji utrzymuje się ok. 3-4 tygodnie (w zależności od częstotliwości mycia). Farby nie zawierają amoniaku, dlatego są delikatniejsze dla włosów i nie powodują ich intensywnego przesuszania. Preparaty koloryzacyjne dostępne są w przeróżnych odcieniach, takich jak: orzechowy blond, złocista miedź czy granatowa czerń.

Szamponetki koloryzujące do włosów

Szamponetki koloryzujące to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą jednorazowo zaszaleć z kolorem włosów. Preparaty nie zawierają amoniaku, a ich pigmenty nie wnikają wgłąb włosa, tylko okrywają go z zewnątrz, dzięki temu nie niszczą i nie przesuszają jego delikatnej struktury. Efekt koloryzacji może zniknąć już po pierwszym umyciu, jednak najczęściej utrzymuje się do 2-3 myć. Użycie szamponetki to bezpieczny sposób, aby przetestować konkretny odcień włosów przed farbowaniem trwałą farbą bądź w salonie fryzjerskim.

Spraye koloryzujące

Kolorowe spraye do włosów to sposób na jednodniową i bezpieczną koloryzację. Kosmetyki dostępne są w przeróżnych kolorach, od klasycznych: brązów czy blondu, po niebieski, różowy, zielony, fioletowy, czerwony czy pomarańczowy. Aby pomalować włosy na wybrany kolor, wystarczy spryskać preparatem kosmyki, w taki sam sposób, jak używa się, np. lakieru utrwalającego fryzurę. Spraye koloryzujące zmywają się podczas pierwszego mycia.

Kosmetyki do koloryzacji kosmyków można kupić bez wychodzenia z domu, np. za pośrednictwem drogerii internetowej, która oprócz preparatów do włosów, ma w swojej ofercie szereg innych produktów, zarówno do pielęgnacji ciała i twarzy, jak i wyposażenia domu, takich jak odświeżacze powietrza Air Wick.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here