Android a iOS – czym się różnią i który system operacyjny wybrać?

0
1643

Znacząca większość użytkowników smartfonów (ok. 80%), wybiera urządzenia z Androidem. Jednak twierdzenie tylko na tej podstawie, że jest to lepszy system, byłoby niesprawiedliwe. Przewaga Androida wynika przede wszystkim z większej dostępności urządzeń i niższej ceny. Czym różni się iOS od Androida? Wybór którego z nich będzie lepszy?

Android a iOS – dostępność aplikacji

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to aplikacje sprawiają, że smartfony zyskują nieograniczone możliwości – szybko mogą zamienić się w odtwarzacz muzyki, nawigację czy program do liczenia spalonych kalorii. Obydwa systemy oferują po kilka milionów zróżnicowanych tematycznie aplikacji, z tą jednak różnicą, że w App Store, użytkownicy znajdą dużo więcej płatnych programów niż klienci Google Play – ci z kolei mogą korzystać z dużo szerszej bazy bezpłatnych aplikacji. Płatne programy mają jednak swoje zalety – ich użytkownicy nie są stale nękani reklamami, a aplikacje zwykle działają płynniej i są mniej awaryjne.

Android czy iOS? Płynność działania

Smartfony marki Apple, bez względu na model, są uznawane za urządzenia z wyższej półki. To powoduje, że ich płynność działania i wydajność jest zawsze na najwyższym poziomie – zwykle, nawet po 2-3 latach użytkowania. W przypadku smartfonów z Androidem (https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml) sytuacja wygląda nieco inaczej. Decydując się na zakup topowego modelu, można mieć pewność, że będzie działał bez zarzutu. Inaczej jest w przypadku tańszych egzemplarzy, które są mniej wydajne, przez co po pewnym czasie aplikacje mogą się zacinać. Dodatkowo, urządzenia z niższej półki, które działają na Androidzie, pod wpływem intensywnej eksploatacji – instalowaniu kolejnych aplikacji i aktualizacji systemu – będą pracować gorzej. Częste aktualizacje w przypadku iOS powodują, że telefony działają szybciej, a wszelkie usterki są usuwane na bieżąco.

iOS a Android – który system jest lepszy?

Na pytanie, który system jest lepszy: iOS czy Android, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Smartfony z Androidem to dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie swobodę i duże możliwości w kwestii personalizacji urządzenia. Z kolei iOS to wybór idealny dla wszystkich, którzy stawiają na wygodę i prostotę obsługi, a przy tym cenią przemyślane rozwiązania.

Materiał partnera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here