narzędzia dłonie stopy

Akcesoria do pielęgnacji stóp i dłoni potrzebne są każdemu, komu zależy na ich estetycznym wyglądzie. Pozwalają one na przeprowadzanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w domowym zaciszu, dzięki którym mamy szanse zaoszczędzenie na wizytach w gabinetach kosmetycznych.

Akcesoria do stóp

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy zadbać o skórę stóp i zniwelować powstałe już na niej szkody. Co nam będzie potrzebne?

Podstawową do wykonania zabiegu na stopy są przyrządy, dzięki którym możemy pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Dzięki nim pozbędziemy twardego, pękającego naskórka i sprawimy, że skóra stóp stanie się miękka i gładka. Do złuszczenia martwego naskórka stóp, najlepiej sprawdzą się:

pumeks, jest to narzędzie znane każdemu, stosuje się go do wygładzania skóry na podeszwie. Na rynku dostępne są tradycyjne pumeksy oraz pumeksy wulkaniczne. Pumeksy wulkaniczne są częściej wybierane i uważane za skuteczniejsze.

tarka do stóp, jej zadaniem jest wygładzenia skóry na podeszwie tak samo jak w przypadku pumeksu. Pozwala pozbyć się zrogowaciałego, twardego naskórka. Spotykane są tarki wykonywane z metalu lub papieru ściernego. Zazwyczaj każda tarka do stóp ma dwie gradacje, z jednej strony jest drobnoziarnista, natomiast z drugiej gruboziarnista.

omega, służy do ścinania naskórka stóp, jest to sprzęt wyposażone w niewielkie żyletki, które można wymieniać jak się zużyją. Służą do ścinania narośniętego, zrogowaciałego naskórka z pięt. Producenci polecają wykonywanie takiego zabiegu bezpośrednio po kąpieli, kiedy skóra stóp jest rozmiękczona. Narzędzia tego typu polecane są wyłącznie osobom, które mają duży problem z rogowaceniem pięt. Nie polecane są diabetykom oraz osobom, które nie mają wprawy. Bardzo łatwo się skaleczyć taką omegą.

pilniki elektryczne, już od jakiegoś czasu są dostępne na rynku. To nowoczesne akcesoria do stóp. Ścieranie naskórka tym przyrządem jest bardzo łatwe, a efekt możemy stopniować. Jest kilka wariantów mocy, odpowiednią należy dobrać do swoich potrzeb.

Akcesoria do pielęgnacji stóp i dłoni

Akcesoria do dłoni

Jak wiadomo dłonie są wizytówką każdej kobiety. Popularność preparatów do pielęgnacji jak i akcesoriów do pielęgnacji rąk i paznokci jest bardzo duża. Dzięki przyrządom możemy zadbać o piękne dłonie i paznokcie same, bez konieczności wybierania się do manicurzystki. W każdej drogerii znajdziemy narzędzia, które są nam niezbędne. Pozwolą one nie tylko zbadać o wygląd dłoni, ale o ich zdrowie również.

Najpopularniejsze akcesoria do pielęgnacji dłoni to: pilniczki (do skracania płytki paznokciowej), polerki do paznokci (do lekkiego wygładzenia powierzchni paznokci), cążki do wycinania skórek, cążki do skracania paznokci oraz szczoteczki, dzięki którym jesteśmy w stanie wyczyścić paznokcie i skórę dłoni. W przypadku, gdy stan naszej płytki paznokciowej nie jest idealny, można dodatkowo zainwestować w specjalną odżywkę do paznokci lub serum na bazie olejków.

Przeczytaj też: Jakie kosmetyki do dłoni i stóp wybrać?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here