Aktywnie w górach - co robić w Karpaczu i okolicach

Jeśli szukasz możliwości spędzenia aktywnie urlopu w Polskich górach, to mamy dla Ciebie doskonałą propozycję – wybierz Karkonosze a w szczególności Karpacz, który dzięki swojemu doskonałemu położeniu otwiera morze (chociaż w górach) pomysłów na spędzenie tego czasu. Przekonaj się, poniżej jakie atrakcje czekają na Ciebie.

Górskimi szlakami

Oczywiście, skoro jesteś w górach, to niewątpliwie musisz zobaczyć najwyższe szczyty tego górskiego pasma. Najwyżej położona jest Śnieżka – 1603 m n.p.m. Na szczyt dostaniesz się kolejką krzesełkową, która dowiezie cię do stacji Kopa. Od tego punktu musisz na piechotę dojść już na sam szczyt, do którego dochodzą dwie ścieżki – łatwiejsza, dookoła góry lub krótsza, ale trudniejsza ścieżka dość stroma. Na szczycie z pewnością widoki zabiorą Ci dech w piersi i miejsce to stanie się corocznym punktem Twoich wycieczek.

W drodze

Jak już zdecydujesz się na wejście, zamiast wjechania, możesz odwiedzić kultowe miejsca w Karkonoszach – a zdecydowanie do nich zalicza się schronisko Samotnia, bardzo klimatyczne miejsce położone w kotle Małego Stawu. Samotnia oferuje miejsca noclegowe, doskonałe jedzenie oraz fantastyczne widoki. Warty uwagi jest również Dom Śląski, w którym możesz odpocząć przed atakiem na szczyt Śnieżki. Inną bardzo fajną atrakcją u naszych Karkonoskich sąsiadów jest Spacer w Chmurach – Czechy zadbały, aby każdy turysta znalazł coś dla siebie w tym miejscu. Dla starszych turystów doskonałe widoki, a dla młodzieży i dzieci ścieżkę edukacyjną oraz zjeżdżalnię z samego szczytu wieży widokowej.

Oczywiście Karkonosze nie stoją samymi szczytami gór – warto zobaczyć liczne wodospady – zarówno po Czeskiej, jak i Polskiej stronie. Oczywiście, jeśli nie masz zbyt dużo czasu, ogranicz się do bliżej położonych atrakcji. W samym Karpaczu istnieje wiele miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić. Jednym z nich jest kościół Wang – jego historia i wygląd jest wart każdej minuty tam spędzony.

Oprócz tego ciekawostką jest miejsce z “anomalią grawitacyjną”, jest to miejsce, w którym przedmioty zamiast się staczać – toczą się pod górę. Często turyści próbują doświadczyć tej iluzji optycznej jadąc samochodem – i jak najbardziej, w samochodzie można jej ulec. Próbując tego należy uważać – aby nie uderzyć w czyjś przód samochodu!

Rynna do zjeżdżania to chyba najpopularniejsza forma spędzania czasu w Karpaczu wystarczy wsiąść do wózka i zjechać wyznaczoną trasą rynny w tymże wózku. Dzięki wbudowanemu hamulcowi jest możliwość regulowania szybkości zjeżdżania. Jeśli lubisz adrenalinę, jest to atrakcja dla Ciebie.

Na spokojnie

Jeśli masz dość atrakcji, zawsze możesz udać się na główną ulicę – rynek. Dzięki bogatej ofercie różnych restauracji, barów z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno do zjedzenia, jak i odpoczynku przy kuflu Karkonoskiego piwka. Miejscowość zdecydowanie jest polecana rodzinom z dziećmi oraz wycieczkom szkolnym. Pamiętaj, że w okresie letnim może być ciężko o nocleg, dlatego warto wcześniej zarezerwować pobyt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here