Zdarza się że czujemy dyskomfort z powodu głośno pracującego silnika. Może to być wina wadliwej pracy jednostki napędowej – i na pewno trzeba to zbadać. Jednak w wielu przypadkach nie będzie to związane z żadną awarią. Wówczas pozostaje nam tylko wyciszenie pracy silnika. Na przykład poprzez wygłuszenie maski samochodu.

Najczęściej hałasujące silniki

Większość nowoczesnych silników to konstrukcje, które nie hałasują zanadto. Nie wiadomo jednak, jak będą się one zachowywały za kilka lub kilkanaście lat. Ich jakość sugeruje, że powinny wówczas jeszcze nam służyć, być może one również będą wtedy wymagały wygłuszenia maski, żeby hałas przestał nam przeszkadzać.
Na razie jednak najczęściej przeszkadzają nam swoim hałasem silniki, które już się starzeją. W przeważającej większości dotyczy to silników wysokoprężnych, które z reguły są głośniejsze od benzynowych.

Wygłuszanie maski

W przypadku silnika samochodowego mamy do czynienia z dość szerokim spektrum dźwięków. Emitowane są dźwięki o wysokiej i o niskiej częstotliwości. Nie wystarczy więc jeden rodzaj zabezpieczenia.

Najlepszym rodzajem zabezpieczenia będzie połączenie maty i pianki. Mata izoluje nas przed dźwiękami wysokimi, z kolei pianka przed niskimi. Mata może być wykonana z bituminu lub butylu. W przypadku pianki warto pamiętać o tym ze musi być ona odporna na wysokie temperatury panujące niekiedy pod maską.

Warto pamiętać, że przygotowane w ten sposób wygłuszenie ma zastąpić oryginalne, fabryczne. Musimy więc najpierw je zdemontować, i w to miejsce zamocować wycięte przez nas elementy.

Lubisz samochody? Dołącz do pasjonatów motoryzacji na AutoPasje.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here