Książka sanitarna środka transportu

Transport i sprzedaż żywności zostały szczególnie rygorystycznie unormowane prawnie. Wszystko po to, aby ochronić dobro i zdrowie konsumenta, który nie ma możliwości kontrolowania sposobu przewożenia żywności. Książka sanitarna środka transportu to rodzaj dokumentu oraz druku akcydensowego, który musi znajdować się w każdym pojeździe przewożącym żywność, takie wymagania stawiane są przez Sanepid. Internetowy sklep z artykułami biurowymi posiada ofertę praktycznych książek sanitarnych środka transportu, które spełniają wszystkie wymogi prawne i dostosowane są do nowoczesnych standardów kontroli jakości transportowania żywności. Poniższy artykuł charakteryzuje książkę sanitarną środka transportu oraz wskazuje, w jaki sposób skutecznie prowadzić dokumentacje w przedsiębiorstwie.

Książka sanitarna środka transportu – jakie informacje uwzględnia?

Podstawą prawną funkcjonowania książek sanitarnych środków transportu jest rozporządzenie ministra właściwego do spraw transportowania żywności. W tym akcie prawnym wymienione zostały wszystkie wymagania, jakie musi spełnić firma transportująca produkty spożywcze. Instytucją powołaną do kontrolowania standardów przewozu żywności jest Sanepid, który wymaga od osób kierujących takimi właśnie środkami transportu posiadania stosownej dokumentacji. Książka sanitarna środka transportu uwzględnia więc takie parametry, jak pomiary temperatur oraz szczegółowe informacje mówiący o dezynfekcji pojazdów mechanicznych. Mając to na uwadze, warto skorzystać z oferty internetowego sklepu z dokumentami biurowymi i kupić praktyczną książkę sanitarną środka transportu, która pozwoli na szybkie uzupełnienie wymaganych prawem danych.

Dlaczego książka sanitarna środka transportu jest niezbędna podczas kontroli pojazdu?

Sanepid ma prawo przeprowadzić kontrolę samochodu przewożącego żywność. W takim przypadku osoba kierująca ma obowiązek przedstawić książkę sanitarną środka transportu. Dokument ten zawiera odpowiednie kolumny, które opisują daty przeprowadzania czynności kontrolnych. Dodatkowo czynności służb obejmują uwzględnienie rodzaju przewożonej żywności oraz wykaz wszystkich czynności sanitarnych. Książka sanitarna środka transportu jest więc podstawowym elementem każdego pojazdu transportującego produkty żywnościowe. Mając to na uwadze, warto odwiedzić sklep internetowy i wyposażyć się w książkę sanitarną środka transportu w funkcjonalnym formacie A5. Każdy bloczek zawiera aż 24 strony, co pozwala w praktyczny sposób prowadzić przewidzianą prawem dokumentację.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here