Pielęgnacja auta

Wizytówką każdego kierowcy jest jego samochód – jego pielęgnacja należy więc do naszych obowiązków. Czy wiąże się to z cotygodniową wizytą na myjni? Być może istnieje rozwiązanie ekonomiczniejsze dla naszego portfela? Jak więc dokonać wyboru odpowiednich preparatów, jeżeli nasz budżet nie przekracza 50 złotych?

Odpowiednia ochrona plastików

Plastiki to te elementy, z którymi mamy bezpośredni kontakt – warto więc poświęcić im najwięcej uwagi i czyścić regularnie. Na pierwszy ogień idzie kosmetyk Meguiars Natural Shine Protectant, którego koszt to okolice 47 złotych. Co więc otrzymujemy w tej cenie? Przede wszystkim jest to środek usuwający zabrudzenia, odnawia powierzchnie i przywraca im oryginalny wygląd, a zawarty w nim filtr UV zapewnia ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Droższą alternatywą (cena to 49,90zł) jest Poorboy’s World Natural Look. Zapewnia on ochronę przed kurzem nawet do dwóch tygodni od zastosowania. Nie tylko wykorzystamy go podczas czyszczenia plastików – nadaje się również do konserwacji skórzanej tapicerki oraz gumowych uszczelek.

Ochrona tapicerki

Jeżeli nasz pojazd wyposażony jest w tapicerkę materiałową, warto zaopatrzyć się w Carpet Cleaner. Za 30 zł otrzymujemy preparat, który dokładnie usuwa zanieczyszczenia, nie pozostawia plam, a dodatkowo po użyciu na długo w aucie utrzymuje się przyjemny zapach. Tańszą alternatywą (25 zł) jest pianka SONAX XTREME, która eliminuje zapach dymu tytoniowego oraz zwierząt, a dodatkowo odświeża kolor.

Kiedy mamy do czynienia z tapicerką skórzaną możemy pokusić się o zakup zestawu marki Tenzi (49,90 zł), który jest przeznaczony do skóry naturalnej i sztucznej. Składa się on z dwóch elementów. Pierwszy z nich to Leder Clean, który odpowiada za usuwanie brudu pochodzenia organicznego i zapobiega ponownym zanieczyszczeniom. Drugi środek wchodzący w skład zestawu to Leder Care. Do jego zadań należy bieżąca kosmetyka i odnowienie skóry.

Pielęgnacja karoserii

Zamiast po raz kolejny wybrać się na automyjnię, warto zaopatrzyć się w środek Meguiars Ultimate Wash&Wax i samemu zadbać o nadwozie naszego pojazdu. Jego cena plasuje się w granicach 34 zł, w ramach tego otrzymujemy preparat będący mieszanką wosku kanarauba oraz syntetycznych polimerów. Hybryda ta zapewnia nie tylko ochronę, ale nadaje również blask lakierowi. Interesującym kosmetykiem jest również szampon marki ADBL (30 zł). W swoim składzie ma olejek cytrynowy i pomarańczowy, które pozwolą ci na usunięcie nawet najbardziej problemowych zabrudzeń. Interesującym szczegółem jest również jego zapach, który imituje colę.

Kosmetyka opon i felg

Jeżeli zależy nam na wysokim połysku oraz ochronie przed brązowieniem warto zaopatrzyć się w Meguiars Endurance Tire Gel, którego koszt to 47 zł. Tańszą propozycją jest Sonax Xtreme, który był już wcześniej wymieniony – jest bardzo wydajny, a dodatkowo zapewnia oponom solidną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Jeśli tylko zależy nam na pielęgnacji felg to warto wydać 50 złotych na zakup CAR PRO Iron X – nie tylko ma neutralne pH, ale również dokładnie usuwa metaliczne zanieczyszczenia. Jego tańszym odpowiednikiem jest Sonax DO XTREME, który powinniśmy otrzymać już za 39 zł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here