Długie i gęste rzęsy - niezawodne sposoby

Wachlarz gęstych, długich i lśniących rzęs to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Niestety – nie każda kobieta może pochwalić się zjawiskowo wyglądającymi rzęsami. Nic straconego – istnieją sposoby na spektakularne poprawienie wyglądu rzęs. I nie chodzi tu o doklejanie sztucznych rzęs – zabieg ten, choć efektowny, może generować osłabienie rzęs i ich wypadanie. Jak zatem zadbać o długotrwały efekt pięknych rzęs?

Kilka słów o wzroście rzęs

Pojedyncza rzęsa, tak jak każdy włos na ludzkim ciele, to przydatek skóry, zbudowany z trzonu i korzenia. Korzeń znajduje się w mieszku włosowym, gdzie tworzy opuszkę włosa, popularnie nazywaną cebulką. Cebulka to jedyna żywa część rzęsy, decydująca o jej wzroście. Rzęsy górne osiągają przeciętnie długość 8 – 12 mm, zaś dolne 6 – 8 mm. Cykl wzrostu rzęsy trwa 100 – 150 dni, dziennie wypada ich niewielka ilość. Jednak nieodpowiednie obchodzenie się z rzęsami nasila ich wypadanie. Co im nie służy? Używanie zalotki, nadmierne pocieranie powiek podczas demakijażu oraz niedobory witamin i minerałów. Jak wzmocnić rzęsy?

Odpowiednia pielęgnacja – filar mocnych rzęs

Dla kondycji rzęs najważniejszy jest dokładny demakijaż. Pozostałości kosmetyków kolorowych znacząco hamują wzrost rzęs podczas odpoczynku nocnego i nasilają ich łamliwość. Jednak warto mieć na uwadze, że dokładny demakijaż oczu nie polega na silnym pocieraniu powiek, gdyż taki nawyk szkodzi oczom i rzęsom. Bezpieczny demakijaż polega na przyłożeniu wacika nasączonego preparatem do oczyszczania do powierzchni powiek, a następnie delikatnym jego przesunięciu od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.

Kolejnym etapem pielęgnacji rzęs jest aplikacja odżywki. Niektóre z nich nakładane są cienkim pędzelkiem jedynie u nasady rzęs. Tego typu preparaty, np. Long 4 Lashes, zauważalnie pobudzają wzrost rzęs. Już po dwóch tygodniach regularnego stosowania rzęsy są znacznie gęstsze. Duża wydajność produktu (opakowanie wystarcza na 6 miesięcy terapii) skorelowana z atrakcyjną ceną, ok. 45 zł, czyni z preparatu Long 4 Lashes ciekawą propozycję.

Inne odżywki nakładane są na całą długość rzęs, przy użyciu szczoteczki. Bogactwo peptydów, lipidów, wyciągów roślinnych oraz innych substancji aktywnych wzmacnia rzęsy i stymuluje ich wzrost. Podobne działanie wykazuje tani i powszechnie dostępny olejek rycynowy, który już po miesiącu stosowania daje spektakularne efekty pielęgnacyjne.

Pielęgnujący makijaż

Ciekawą opcją wzmocnienia rzęs w ciągu dnia jest zastosowanie tuszu z bazą. Najpierw nakładana jest na rzęsy baza, a dopiero potem – tusz. Takie postępowanie pogrubia i wydłuża rzęsy, a tusz pięknie eksponuje głębię spojrzenia. Z rozwagą należy natomiast stosować tusze wodoodporne, gdyż mają tendencję do nadmiernego obciążania rzęs i ich wzmożonej łamliwości i wypadania. podobnie z zalotką – to opcja jedynie na wielkie wyjścia.

Wzmacniająca dieta

Rzęsy świetnie reagują na dietę bogatą w witaminy C, A, D, E oraz minerały – magnez, cynk, selen czy siarkę. Wzmacniają one rzęsy, pobudzają ich wzrost i hamują ich wypadanie. Nie mając pewności, czy dieta dostarczy ich optymalnych ilości, warto sięgnąć po suplementy dedykowane włosom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here