Pokój gracza

Każdy młody człowiek w okresie dorastania potrzebuje swojej własnej przestrzeni przeznaczonej do nauki, zabawy i relaksu. Dla nastolatka jego własny pokój stanowi swojego rodzaju azyl, do którego chętnie wraca i chętnie spędza w nim czas. Okres dojrzewania jest trudnym momentem w życiu każdego człowieka. Zmiany hormonalne oraz związana z tym zmienność nastrojów i potrzeb to domena młodych ludzi, którzy dużymi krokami wkraczają już w dorosłość. W tym czasie ważne jest poczucie bezpieczeństwa oraz prawo do prywatności. Warto zatem młodemu człowiekowi zorganizować taki pokój, który będzie odpowiadał jego pasjom i zainteresowaniom.

W obecnych czasach zdominowanych przez nowinki technologiczne, wielu młodych ludzi spędza dużo czasu przed komputerem. Korzysta się z niego zarówno w celu poszerzania wiedzy, jak i w ramach rozrywki. Bogaty rynek gier komputerowych to niezwykle zachęcająca oferta, której trudno się oprzeć. Biorąc pod uwagę to, że dziecko będzie w dużej mierze korzystało z komputera bądź konsoli organizując dla niego pokój, należy dobrze zastanowić się nad jego wyposażeniem i sposobem ułożenia w nim poszczególnych elementów. Dobrym pomysłem jest podział przestrzeni na swoiste strefy – nauki, odpoczynku, relaksu i rozrywki. Taka forma aranżacji wnętrz z pewnością wyda się niezwykle interesująca dla młodego człowieka i z pewnością będzie on usatysfakcjonowany realizacją tego typu pomysłu.

Pokój z miejscem na konsolę do gry

Jeśli gry na konsoli zajmują dziecku dużą część jego wolnego czasu to dobrze jest stworzyć warunki sprzyjające tego rodzaju aktywności. Warto dobrze ustawić telewizor, tak, aby był on na wysokości wzroku i umożliwiał komfortowe spędzanie czasu. Rynek oferuje wiele interesujących i nowoczesnych mebli, które są przeznaczone do ustawienia telewizora i niezbędnego sprzętu do gier. Nowoczesność w aranżacji wnętrz idealnie komponuje się z elektronicznym sprzętem.

Kolejnym elementem jest wybór odpowiedniego siedziska. Warto zadbać o ergonomiczny fotel, taki, który będzie wygodny, o odpowiedniej twardości i zawierający wsparcie dla kręgosłupa lędźwiowego. Dobrze jest zdecydować się na podnóżek, który sprzyja lepszemu krążeniu krwi podczas przyjmowania długotrwałej, siedzącej postawy. Oczywiście w sklepach można znaleźć specjalnie dostosowane dla graczy fotele, jest to jednak gadżet, który można zastąpić zwyczajnym meblem o podobnej konstrukcji. Często jednak takie specjalne fotele mają wbudowane choćby głośniki z subwooferem, co zwiększa doznania podczas gier, sprawiając, że akcja w monitorze wydaje się być bardzo realistyczna.

Dobrze też pomyśleć o współtowarzyszach rozrywki, czyli o znajomych dziecka. Idealnym pomysłem jest ustawienie miękkich i estetycznie prezentujących się puf oraz wyłożenie podłogi miękkim, przyjemnym w dotyku dywanem, który nada przytulności pomieszczeniu.

Pokój z komputerem – jak dobrać odpowiednie biurko i fotel?

Zazwyczaj nastolatkowie posiadają również przestrzeń, w której ustawione jest biurko a na nim komputer. To miejsce, w którym odrabiają lekcje bądź zanurzają się w świecie wirtualnym. Internet i komputer to dla młodego człowieka łączność ze światem, możliwość ciągłego utrzymywania kontaktu ze znajomymi, źródło różnego rodzaju informacji, ale także miejsce, w którym można oddać się rywalizacji podczas gier komputerowych. Aby młody człowiek czuł się komfortowo należy skupić się na odpowiednim doborze mebli, a głównie biurka pod komputer oraz fotela.

Wysokość biurka powinna być dostosowana do wzrostu nastolatka. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli z regulacją wysokości. To samo dotyczy fotela, który również powinien posiadać funkcję regulacji wysokości siedziska, ale także oparcia. Krzesło powinno zmuszać do utrzymywania prawidłowej postawy podczas siedzenia. Zadbajmy także o to, by biurko było wyposażone w szafki i półki, w których będzie można przechowywać różnego rodzaju, prywatne rzeczy.

Gry i gadżety w pokoju nastolatka

Pasjonaci gier komputerowych są często ich kolekcjonerami. Równie chętnie gromadzą gadżety z nimi związane. Odpowiednie regały, witryny pozwolą na ich przechowywanie i ekspozycję. Ściany można przyozdobić plakatami z wizerunkami bohaterów gier. Dobrze również zainwestować w gadżety, które ułatwiają utrzymanie porządku i estetyki w młodzieżowym pokoju, np. organizery na kable.

Pokój dziecka powinien być urządzany z myślą o jego potrzebach i zainteresowaniach. Pozwólmy młodemu człowiekowi decydować w tym, zakresie, samodzielnie wybierać meble i dodatki. Warto jednak podsunąć pewne sprawdzone sugestie, z których dziecko z pewnością chętnie skorzysta.

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here