Szybki pendrive

Od czasu gdy pojawiła się technologia transferu danych USB 3.0, znacząco wzrosła liczba przedmiotów, które podłączamy przez to złącze. Coraz częściej korzystamy z dysków przenośnych, jednak najpopularniejszymi nośnikami służącymi do transportu danych wciąż pozostają pendrive’y. Jednak nie każdy pendrive da sobie radę z pełnym wykorzystaniem technologii USB 3.0. Dlatego warto wybrać któryś z czołówki.

Pendrive SanDisc

Firma SanDisc nie od dziś znana jest użytkownikom komputerów. To właśnie podręczne pamięci pendrive stały się już wiele lat temu ich znakiem firmowym. Godne polecenia są modele z serii SanDisc Ultra Fit, pozwalające na odczyt danych z prędkością do 150 Mb/s. Mimo że to naprawdę malutkie urządzenia, to produkowane są w kilku wariantach, z różną pojemnością – od 16 do aż 128 GB.

Inna ciekawa seria tego samego producenta to SanDisk Cruzer Extreme. Mamy tu do czynienie z wysuwanym złączem w nieco większej obudowie. Co prawda pojemności kończą się na 64 GB, jednak Cruzer Extreme zachwyca prędkością transferu. W zależności od wersji może to być 190 a nawet 245 MB/s.

Pendrive GoodRam

GoodRam to firma znana z produkcji kart pamięci. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że mamy do czynienia z firmą polską. Na dodatek jest to jedyny producent modułów RAM w Europie, cała reszta producentów na rynku to firmy azjatyckie.

Obecnie GoodRam specjalizuje się również w urządzeniach przenośnych. Ich flagowy model na chwilę obecną to GoodRam Twister. Twistery produkowane są z pojemnością od 8 do 128 GB, nie zachwycają jednak prędkością, ponieważ odczyt odbywa się przy transferze 110 Mb/s. Ciekawa jest za to obrotowa konstrukcja z metalową obudową, która pozwala na używanie pendrive’a jako breloczka.

Pendrive Samsung

Samsung to obecnie jedna z najbardziej prężnie rozwijających się firm na świecie. Nic więc dziwnego, że mają w swojej ofercie również szybkie pendrive’y. Duży i solidny Samsung Bar, to wytrzymała pamięć w metalowej obudowie. Występuje z pojemnością od 16 do 128 GB. Prędkość odczytu to 130 Mb/s.

Ciekawą alternatywą jest Samsung Duo, czyli model oferujący dostęp do pamięci przez dwa różne złącza. Jedno to USB 3.0., zaś drugie to microUSB. Jest to szalenie wygodne, zwłaszcza jeżeli używamy pendrive’a również do przenoszenia danych np. z telefonu komórkowego. Samsung Duo występuje w wersjach do 128 GB. Prędkość przesyłu na złączu USB 3.0. to 130 Mb/s.

Pamięci pendrive już dawno wyparły stare poczciwe płyty CD i DVD, na których do niedawna przenoszono dane. Możliwość wielokrotnego zapisu oraz wygodne i szybkie działanie to atuty, które sprawiają, że jeszcze przez długi czas pamięci pendrive będą nam służyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here