Słuchawki do konsoli – jakie wybrać?

Korzystanie z gier na konsoli to świetna zabawa. Jednak nasi domownicy nie zawsze podzielają nasze pasje. Jeżeli na dodatek lubimy grać wieczorami, niezbędne będą słuchawki. Jakie wybrać? Oczywiście jak najlepsze, tyle tylko że muszą jeszcze pasować do konkretnego zestawu.

Słuchawki dedykowane

Wielu producentów konsol ogranicza nam nieco wybór. Na co dzień używamy zwykłych słuchawek, ewentualnie takich z dołączonym mikrofonem. Słuchamy muzyki, korzystamy z komunikatorów, używamy ich nawet do gier komputerowych. Tymczasem kupując konsole musimy się często oswoić z myślą o konieczności zakupu słuchawek dedykowanych.

W przypadku konsol Playstation 4 jeszcze do niedawna byliśmy zmuszeni do zakupu słuchawek dedykowanych lub różnych na pół legalnych adapterów, tworzonych przez specjalistów od obchodzenia tego rodzaju ograniczeń. Naciski ze strony użytkowników zmieniły jednak nastawienie firmy.

Druga najpopularniejsza konsola, czyli Xbox, pozwala od dawna na korzystanie ze zwykłych słuchawek ze złączem mini jack. Gorzej jeżeli chcielibyśmy używać słuchawek bezprzewodowych.

Inne rozwiązanie

Ciekawym rozwiązaniem alternatywnym jest np. podłączenie zwykłych lub bezprzewodowych słuchawek do telewizora. Konsola łączy się z nim przez złącze HDMI, można więc liczyć na dobrą jakość dźwięku. Oczywiście działa to tylko wówczas, gdy korzystamy z telewizora, który umożliwia podłączenie słuchawek.

Większość nowych modeli nie ma jednak z tym problemu, nie zawsze jednak będzie to złącze mini jack, mogą wiec również być potrzebne adaptery. Trzeba wówczas sprawdzić czy telewizor ma na wyposażeniu złącze RCA czy tylko złącze optyczne. W niektórych przypadkach może się okazać, że to rozwiązanie będzie po prostu nieopłacalne.

Na co zwracać uwagę?

Jeżeli słuchawki mają służyć do gier sieciowych, gdzie komunikujemy się z innymi graczami, trzeba przyjrzeć się ich parametrom. Oczywiście muszą być wyposażone w mikrofon, ale to nie wszystko.
Za dobre jakościowo słuchawki uważa się te, których pasmo przenoszenia mieści się w zakresie od 20 Hz do 20 kHz. Aby w pełni wykorzystać możliwości niektórych gier, warto zainwestować w słuchawki wykorzystujące technologię dźwięku 7.1.

Za jedne z najlepszych słuchawek do konsoli uważa się produkowany przez jednego z najlepszych producentów kart dźwiękowych model Creative Sound Blaster EVO. Można też pokusić się o dedykowane do XOne i PS4 słuchawki Roccat Renga. Jeżeli zaś dysponujemy trochę większym budżetem, warto pokusić się o SteelSeries Siberia 300. Będą one jednak około dwukrotnie droższe od tych wcześniej wspomnianych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here